יום רביעי, 19 בפברואר 2020, כ"ד שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

הכרישים, גרסת קרית שמונה

במסגרת פרויקט הפודטק תתקיים בעוד שבועיים תחרות סטארט-אפים בתחום הפודטק בסגנון תוכנית "הכרישים". הזוכים ייהנו ממסלול מהיר לבחינת כניסה לחממה הטכנולוגית, שהושקה אתמול בבית החאן בקרית שמונה

פורסם בתאריך:


אתמול התקיים בבית החאן בקרית שמונה טקס השקה של החממה הטכנולוגית שתופעל על ידי כמה שותפים, תנובה, טמפו, קרן פיניסטר האמריקנית, קרן Finistere האמריקאית, הקרן המובילה בעולם בתחום האגריטק והפודטק, וחברת OurCrowd, המשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון.

החממה תוכל לתמוך בו זמנית ב-40 סטארט-אפים. ההשקה מסמנת את תחילת הפעילות, למרות שכרגע בשטח אין משהו פיזי שאפשר לראות. התהליך של גיוס הסטארט-אפים החל, אבל עדיין לא הוחלט היכן בדיוק תתמקם אותה חממה טכנולוגית, ונבחנות כמה אופציות.

ישנם הרבה יזמים עם רעיונות שמעוניינים להשתלב במסגרת החממה הטכנולוגית, ויש תהליך מיון קפדני. אבל יש גם אופציה אחרת, והיא משהו בסגנון תוכנית "הכרישים" ששודרה בטלוויזיה, ובה כמה אנשים בולטים בתחום היזמויות וההייטק בוחנים רעיונות של יזמים, ובוחרים במי כדאי להשקיע.

הרעיון הוא לקיים תחרות כזאת, לא בדיוק במתכונת של הטלוויזיה, אבל הרעיון דומה. זה יקרה בעוד שבועיים. אותם יזמים שיזכו בתחרות ייהנו ממה שמוגדר כ-״מסלול מהיר״ לבחינת כניסה לחממה. כלומר, היזמים שהרעיון שלהם ימצא חן בעיני הבוחנים יקבלו עדיפות, ויוכלו להיכנס למסלול הפיתוח מהר יותר. וזאת בכפוף לבדיקת נאותות ואישור רשות החדשנות).

את הזוכים תבחר ועדת שופטים הכוללים נציגים בכירים של ארבעת שותפי הקונסרציום וכן אנשי אקדמיה, הייטק, ונציגי חברות מזון עולמיות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1