יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

המיון בזיו במגמת שיפור

בסקר שערך משרד הבריאות על תפקוד חדרי מיון בבתי החולים, התברר כי שביעות הרצון של המטופלים בחדר המיון של מרכז הרפואי זיו גבוהה מהממוצע הארצי, ועלתה ב-14 אחוז מאז שנת 2015

פורסם בתאריך:


משרד הבריאות מבצע באופן תדיר סקרים של שביעות רצון המטופלים מחוויית הטיפול שקיבלו בחדרי המיון בבתי החולים ברחבי הארץ. השבוע התפרסם הסקר שמתייחס לתקופה שבין חודש מאי לחודש אוגוסט 2019.

בסקר מופיעים גם נתונים של שנת 2017 ו- 2015 לגבי כל בית חולים לחוד, וגם הממוצע הכלל ארצי. הפרמטרים בסקר הם: תנאים פיזיים, זמני המתנה (כפי שהם נתפסים בחווית המטופל), רצף הטיפול (פנימי ובשחרור), מתן מידע והסברים ויחס של כבוד למטופל.

הציון המסכם הכלל ארצי הוא  74%. בית החולים המצטיין הוא סנט וינסנט הצרפתי בנצרת עם 86% שביעות רצון, והנמוך ביותר הוא דווקא בית חולים איכילוב בתל אביב עם 64% שביעות רצון.

בזיו הציון הוא 76%. ב-2015 הוא עמד על 62%, הוא קפץ ל-75% בשנת 2017, וטיפס עוד אחוז אחד ב-2019, כלומר יש המשך מגמת השיפור.

אחד המדדים החשובים ביותר עבור מטופלים הוא זמן ההמתנה. בסקר הוא משוקלל על פי אחוז המטופלים שמעידים על כך, שזמן ההמתנה שהם חוו הוא קצר עד סביר. המדד הזה חשוב משום שהוא יכול להצביע על מידת העומס שחדר המיון מתמודד איתה.

כשהעומס גדול וזמני ההמתנה ארוכים מדי, זה משפיע גם על הפרמטרים האחרים, כי כאשר הצוות הרפואי לחוץ להספיק, קשה לו להעניק מידע והסברים, קשה לו גם לתת יחס של כבוד למטופל.

זמן ההמתנה תלוי במספר המיטות וגודל הצוות ביחס לכמות המטופלים. לא הכל תלוי באופן שבית החולים מתפקד, ישנם גורמים, כמו גידול מהיר באוכלוסיית האזור, שיכולים להקשות מאוד על בית החולים. בזיו המצב יחסית טוב. הציון של זיו הוא 78% כשהממוצע הכלל ארצי הוא 73%.

מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא בירך על נתוני הסקר של משרד הבריאות ואמר: "אנו שמחים לראות כי ההשקעה בתשתיות לצד צוות מיומן ומכבד, מביאה לשיפור בשביעות הרצון של מטופלינו.

"אני מודה לצוותי חדרי המיון שלנו, העושים לילות כימים במסירות ובמקצועיות רבה למען מטופלינו היקרים. הסקר הזה, הוא כלי נוסף המסייע לנו להמשיך ולעשות למען שיפור חוויית המטופל בזיו, הן בחדרי המיון והן בכלל השירותים האחרים הניתנים אצלנו. אנו מאחלים לכולם בריאות טובה בחורף ובכלל ושלא יזדקקו לשירותי חדרי המיון שלנו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: