יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

המרדף והרצח ברחובות יסוד המעלה

כתב אישום הוגש נגד שני תושבים מטובא זנגריה בגין שהתרחש ליד יסוד המעלה, והיה בו ירי, מרדף מסוכן, והתנגשות רבת עוצמה שהביאה למוטו של סגר הייב, תושב טובא זנגריה

פורסם בתאריך:


פרקליטות מחוז צפון הגישה היום לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד עומרי  עומר (21), נשאת הייב (27) תושבי טובא זנגריה, בגין עבירות רצח, סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה והפקרה אחרי פגיעה. זאת על רקע סכסוך משפחות עקב הבחירות לרשות המועצה ביישוב. 

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד רועי אלפסי ויערה ברזילי- כהן עולה כי בין משפחת עומר למשפחת שייח המתגוררות בטובא זנגריה, קיים סכסוך על רקע בחירתו של ראש מועצה המשתייך למשפחת עומר.

ביום  26.3.20, בעת שעבדו הנאשמים ביחד עם אחרים בגיזום עצים בשטח חקלאי הסמוך לקיבוץ איילת השחר, הגיעו קאסם הייב והמנוח – סגר הייב, המשתייכים למשפחת שייח, כשהם רכובים על אופנועים, לשטח החקלאי וירו לכיוונם של הנאשמים  שהיו במרחק של כ 100 מטרים מהם.

בעקבות כך,  דלקו הנאשמים  בטנדר במהירות רבה אחרי האופנועים תוך שהם מסכנים את בטיחותם של בני משפחת שייח  שנאלצו לנסוע גם הם במהירות רבה על מנת לברוח מהטנדר שנצמד אליהם. הבורחים נסעו צפונה בכביש 90, ובהגיעם לצומת יסוד המעלה פנו ימינה לכביש 9119 . המרדף נמשך מהצומת עד שהגיעו למושבה עצמה.  

הרחוב הראשי ביסוד המעלה

הטנדר נצמד במהירות רבה לאופנועים ופגע בעוצמה רבה באופנוע שעליו רכב המנוח ודחף אותו למרחק כולל של 124 מטרים, כשבשלב מסוים, ניתק המנוח מהאופנוע והוטח בעוצמה על הכביש. לאחר פגיעתם במנוח נמלטו הנאשמים  עם הטנדר בחזרה לשטח החקלאי.

כתוצאה מהפגיעה  נגרמו למנוח חבלות בכל חלקי גופו , הוא פונה במסוק לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם, שם נקבע מותו.

כתב אישום נוסף הוגש במקביל כנגד קאסם הייב אשר נמלט יחד עם המנוח, זאת בגין אירוע הירי על הנאשמים שקדם לאירוע הרצח , המייחס לו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, נשיאת נשק ותחמושת , שיבוש מהלכי משפט ונהיגה ללא רשיון .   

הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם      

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
כתבה מגמתית ומטופשת
א | 00:53   28.04.20