יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

העובדים קיימו אסיפת הסברה בעניין סכסוך העבודה

בעיריית קרית שמונה עדיין אין הסכם בין ההנהלה לבין ועד העובדים. היום התכנסו העובדים לאסיפת הסברה, העירייה הוציאה צו מבית המשפט שחייב את הסייעות בגני הילדים להישאר בעבודה, כדי שהגנים ייפתחו בזמן

פורסם בתאריך:


עובדי עיריית קרית שמונה קיימו הבוקר אסיפת הסברה בה דווח לעובדים על הקשיים להשגת הסכם עבודה מול הנהלת העירייה. קיומה של אסיפת ההסברה הזו הגיע גם לפתחו של בית המשפט, משום שהנהלת העירייה הגישה בקשה לצו מניעה המחייב את הסייעות בגני הילדים לא להשתתף באסיפה, על מנת שהגנים יוכלו להיפתח בזמן. בית המשפט קיבל את עמדת העירייה.

בעקבות האסיפה פרסמה ההסתדרות הודעה לעיתונות ובה נכתב: "ועד העובדים מחזיק בסכסוך עבודה מחודש אפריל 2019.. הנהלת העיריה פנתה בזמנו לבית המשפט לבטל סכסוך זה אך בית המשפט החליט לדחות בקשת הרשות והותיר את הסכסוך על כנו והורה לצדדים לנהל מו"מ על המחלוקות.

"מאז אפריל שנה זו, התקיימו מס' ישיבות אך כל הההסכמות לא יצאו לפועל. מאז ינואר 19, הרשות מתנהלת באופן חד צדדי, הדבר בא לידי ביטוי בניוד עובדים באופן שרירותי, באי תשלום לעובדים על עבודות שבוצעו בפועל, אי מסירת דוחות עבודה לעובדים, קליטת עובדים ללא מכרזים,

"הרעה בתנאי עבודתם של מלווי הסעות, פרישת עובדים לפנסיה ללא גמר חשבון והשארת העובדים חודשים רבים באי ודאות לגבי פרישתם כאשר הם כבר אינם עובדים העסקת קבלני כח אדם בגזברות ובניקיון בעלויות של מאות אלפי שקלים בשנה.

"וכמובן לאחרונה העובדים  מרגישים חוסר בטחון בעבודה, איומים על העובדים מצד מנהלי אגפים בועדות שימוע לפיטורין באם לא יקיימו את החלטות הניוד. מבקשת להבהיר שהרשות חייבת להבין שיש נציגות נבחרת לעובדים שנבחרה על ידם ותעשה הכל לייצג אותם נאמנה.

"כמו כן, ההסתדרות עומדת מאחורינו בכל צעד שנחליט עליו. הגיע הזמן לשתף את ועד העובדים בכל דיון בנושאי כח אדם ומבלי להנחית הוראות מלמעלה. תוכנית ההבראה לא תצא לפועל מבלי שנתן הסכמתנו".

בעיריית קרית שמונה מאמינים שניתן יהיה להגיע להסכמות עם העובדים, ובתגובה מטעם העירייה נאמר: "אנחנו מכבדים את העובדים, את רצונם להתכנס יחד ולשמור על זכויותיהם. הנהלת העיר קשובה לעובדים ותמשיך לעשות הכל כדי לייעל את המערכת ולשפר את השירות לתושבים, תוך שמירה על זכויות העובדים.

"חשוב להבהיר כי בהתאם להנחית ראש העיר מתקיים דיאלוג שוטף עם נציגי העובדים, ואם צריך להגביר את שיתוף הפעולה עם הוועד, הדבר ייעשה מתוך רצון כן ואמיתי להבריא את המערכת. מערכת בריאה היא אינטרס משותף להנהלת העיר ולעובדי העירייה. בניגוד לתוכניות הבראה קודמות, אנו שמחים שבמסגרת תוכנית ההבראה הנוכחית לא היו פיטורי עובדים, אלא פרישה מרצון של עובדים בתנאים ייחודיים שלא היו מאז שנת 1997.

"מדובר בהישג גדול. חשוב להבהיר כי העירייה לא פנתה לבית הדין כדי למנוע את כינוס העובדים אלא כדי למנוע את השבתת גני הילדים כתוצאה מהשתתפות הסייעות בכינוס שתוכנן. אנחנו שמחים שבית המשפט קיבל את עמדת העירייה ואישר את קיום הכינוס ללא הסייעות, דבר שאיפשר את פתיחת גני הילדים ומנע סבל מיותר מתושבי העיר"

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: