יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

הרחפן שנלחם בהתפשטות הקורונה

לראשונה בישראל החלו בקרית שמונה בפעולות חיטוי במרחב הציבורי באמצעות רחפן.

פורסם בתאריך:


עיריית קריית שמונה החלה הבוקר בפעולות טיהור של מרחבים ציבוריים, באמצעות ריסוס מרחפן.

הרחפן נושא בתוכו חומר חיטוי מיוחד שנוסה כבר בסין כאמצעי מניעה וניקוי של וירוס הקורונה החומר אושר על ידי משרד הבריאות והוא אינו פוגע באנשים.  

הייעוד המקורי של הררחפן הזה הוא כמרסס בשטחים חקלאיים. לכן הרחפן מסוגל לרסס בזמן קצר מרחבים גדולים. הוא גם מותאם לפעול בשטחים בנויים וצפופים בסביבה עירונית.

עומרי בישור מחברת אגרידרונס אמר כי "בימים הקרובים פעילות הריסוס באמצעות רחפן צפויה להתחיל במקומות רבים בארץ תוך שיתוף עם פיקוד העורף".

חברת אגרידרונס מבצעת את העבודות לאחר שקיבלה בימים האחרונים אישור ייחודי מרשות התעופה האזרחית לבצע את העבודה בתוך הערים בישראל.

סגן ראש עיריית קריית שמונה מישל בן שימול הממונה על תחום הבריאות בעיר אמר: "כפי שכל אזרח מחוייב לשמור על הגיינה אישית במיוחד בימים אלה, אנחנו בעירייה דואגים שגם המרחב הציבורי יהיה נקי, לכן החלטנו לבצע חיטוי של מקומות רבים בעיר בהן יש ריכוז אוכלוסייה גבוה, באמצעים מיוחדים כמו רחפנים. הפעולות הללו החלו היום בבוקר ויימשכו גם בשבוע הבא".

ראש העיר אביחי שטרן: "קריית שמונה היא עיר חדשנות. מעבדת מיגל בקריית שמונה היא המעבדה הראשונה בישראל להתקדם בנושא החיסון לנגיף הקורונה ואני שמח שגם בנושא החיטוי אנחנו המקום הראשון בישראל שמשתמש ברחפנים לפעולות חיטוי במרחב הציבורי. בכל דבר אנחנו ראשונים וזה היופי בעיר המיוחדת שלנו. מצפון תצא הטובה ומקריית שמונה הבשורה. יחד ננצח את הקורונה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: