יום ראשון, 26 בינואר 2020, כ"ט טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

הריסה לצורך בנייה

העבודות להריסת מבנה מרכז הקליטה הישן בקרית שמונה החלו השבוע. לאחר תום ההריסה יתחילו עבודות הבניה של מבנה מעונות סטודנטים חדש על ידי חברת הנדל"ן קבוצת ברזילי

פורסם בתאריך:


במרכז העיר בקרית שמונה ניתן לשמוע השבוע קולות רמים של דחפור שהחל להרוס את המבנה הישן של מרכז הקליטה, שעמד שנים רבות בשממונו. העבודות האלה הן למעשה השלב הראשון בהקמתו של מבנה חדש של מעונות סטודנטים.

בחודשים האחרונים שכנה במבנה הישן תערוכה של ציורי גרפיטי, שהיתה פתוחה לציבור לבוא ולהתרשם מהציורים ומהמבנה שעמד בפני הריסה. התערוכה היתה חלק מטרנד עולמי שבו אמנים מוזמנים לצייר על קירות מבנים המיועדים להריסה.

מי שלא הספיק לראות את התערוכה, הפסיד כבר את ההזדמנות, שכן העבודות להריסת המבנה כבר החלו. במקומו יוקם מבנה חדש של מעונות סטודנטים. את המבנה מקימה חברת היזמות והנדל"ן, קבוצת ברזילי.

מדובר במבנה בן 8 קומות שמוקם בקונספט פיננסי ייחודי, שבו 75 אחוז מהמבנה יימכר למשקיעים, ורק 25 אחוז יישאר בבעלות קבוצת ברזילי. קבוצת ברזילי תקים גם חברת ניהול שתהיה אחראית על כל ההיבטים הקשורים למבנה, והיא תקבע גם את מחירי השכירות, שאמורים להגיע ל-1,600 שקלים בחודש ליחידת דיור. הדירה שתוצע לסטודנטים תהיה בגודל של 27 מ"ר לסטודנט יחיד, ויהיו גם דירות זוגיות. סה"כ ישוכנו במתחם כ-400 סטודנטים.

המבנה הישן של מרכז הקליטה כבר לא יהיה חלק מהנוף העירוני של קרית שמונה, וטוב שכך, שכן הוא עמד נטוש, והיווה פצע נופי במרכז העיר. המבנה הזה הוקם בשנות השבעים של המאה הקודמת על ידי הסוכנות היהודית.

בשנות ה-90 שימש המבנה כמעונות סטודנטים, אך כבר זמן רב שהוא עומד נטוש. בינואר 2016 מכרה הסוכנות את המבנה למשה ניסימיאן, יזם מקומי, שהתכוון להקים בו מלון. מאז התוכניות של ניסימיאן השתנו, והוא החליט למכור את המבנה לקבוצת ברזילי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: