יום שני, 16 בדצמבר 2019, י"ח כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

חממת קנאביס בלב היער

בלשי משטרת ישראל חשפו חממה ובה מאות שתילי קנאביס ביער בצפון בקרבת הכפר גוש חלב

פורסם בתאריך:


בזמן שנושא גידול הקנאביס לצרכים רפואיים הולך ומתפתח, גידול קנאביס ללא רישיון הוא עדיין עבירה פלילית, ומשטרת ישראל ממשיכה במאבק כנגד מגדלים לא חוקיים. 

לפני כשבוע חשפה המשטרה חממת גידול קנאביס ובו 321 שתילים ביער בצפון בקרבת הכפר גוש חלב.

שני הנאשמים (שנות ה-30, צפת, אור הגנוז) נעצרו ע"י בלשי המשטרה בסמוך לחממה אותה טיפחו. 2 אופנועי שטח אשר שימשו את הנאשמים בהגעתם לחממה נתפסו, והוגשה לבית המשפט בקשה לחילוטם. עוד מחקירת האירוע עולה כי שני הנאשמים קשרו יחד קשר על מנת לגדל את הסמים, דאגו לתנאי הגידול בעזרת ציוד השקייה, מיכלי מים, חומרי ריסוס והדברה כנגד מזיקים ועוד.

מעצר הנאשמים הוארך מעת לעת בהתאם לבקשת המשטרה ובסוף השבוע שעבר הוגשו כנגדם כתב אישום בעבירות של גידול וייצור סמים מסוכנים, קשירת קשר לעשות פשע, הסתייעות ברכב לעבור עברה בצוותא, החזקת כלים להכנת סם לא לצריכה עצמית בצוותא, ובקשה למעצר עד תום ההליכים באמצעות שלוחת התביעות בקרית שמונה.

גידול קנאביס מותר כיום רק לצרכים רפואיים, והחקלאים המעוניינים להיות מגדלי קנאביס, צריכים לעמוד בסדרה ארוכה של דרישות. אבל כל זה לא מרתיע, וגם בגליל העליון יש מי שנכנס לתחום. לפני חצי שנה דווח על כך שבקיבוץ דן חתמו על הסכם לגידול קנאביס עם חברת ההייטק סידו.

כל זה יוצר סוג של בלבול בקרב הציבור בכל הנוגע לקנאביס. לכן חשוב לזכור שבצד הסגולות הרפואיות, יש גם סכנות בריאותיות בצריכת הקנאביס, בייחוד אם הוא בא ממקור שאינו בפיקוח.

הנזקים שיכולים להיגרם מעישון קנאביס מתחלקים לטווח הקצר והטווח הארוך. בטווח הקצר ישנם: שינוי בתפיסה חושית, שינויים פיזיולוגים כמו דופק מוגבר, פגיעה בריכוז, תחושת עייפות והירדמות.

בטווח הארוך יש: הגברת הסיכוי להתפתחות גידולים קדם-סרטניים בדרכי הנשימה, חשיפה לריכוז קרבוקסי-המוגלובין (אנ') גבוה פי חמישה, כמות זפת גבוהה פי שלושה מסיגריות רגילות, הגברת הסיכוי לדלקת סימפונות כרונית, ופגיעה במוח הנמצא בתהליכי התפתחות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: