יום רביעי, 19 בפברואר 2020, כ"ד שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

טבע מיגדה – יש הסכם

נחתם הסכם קיבוצי במפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה, המבטיח את זכויות עובדיו לאחר מכירתו

פורסם בתאריך:


ההסתדרות, הנהלת טבע "מיגדה" בקריית שמונה ונציגי ועד עובדי המפעל, חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד המסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של העובדות והעובדים, לאחר שתצא לפועל עסקת מכירת המפעל הנרקמת בימים אלו.

ההסכם, שמרביתו ייושם עם חתימת עסקת המכירה של המפעל לבעליו החדשים, כולל רשת ביטחון תעסוקתי למשך שלוש שנים עם תנאי פרישה משופרים ל-170 העובדים, מענק מכירה בסך של עד 60 אלף שקל בהתאם לוותק, תוספת שכר בגובה 9%, בונוס, מענקים ועוד

המשא ומתן על ההסכם נמשך חודשים ארוכים, במהלכם הוכרז סכסוך עבודה. עבודת המפעל אף הושבתה מספר פעמים, על רקע המאבק שניהלו העובדים למען הוודאות על עתידם.

כעת, לשביעות רצון הצדדים ובשיתוף פעולה מלא, נחתם הסכם הקובע בין היתר כי זכויותיהם של כ-170 עובדי המפעל יישמרו באופן מלא והם יקבלו אופציה לרשת ביטחון תעסוקתי למשך שלוש שנים. במפעל טבע מיגדה מיוצר המוצר הייחודי "טבעדפטור" המגן על צוותים רפואיים מפני חשיפה לחומרים מסוכנים ומיוצא לעשרות מדינות.

המו"מ על ההסכם נערך בהובלת יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון יונה פרטוק, מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב גרשון נאור, חברי הוועד ונציגי הנהלת טבע. המו"מ לווה מצד ההסתדרות על ידי עו"ד אורן שרם מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי ומאיה וסרמן ואומרי זינגר מאגף הכלכלה.

בראש ההסכמות בין הצדדים נקבע כי כל זכויות העובדות והעובדים ישמרו בעת מכירת המפעל, כולל ההסכמים הקיבוציים וכל ההסדרים שהיו נהוגים ערב המכירה. עם הוצאת המכירה לפועל כלל העובדים יקבלו מענק מכירה בסך של עד 60 אלף שקל בהתאם לוותק – ובסך הכל 5.4 מיליון שקל.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: