יום שישי, 06 בדצמבר 2019, ח' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

יש מה ללמוד מניר ברקת

ח״כ ניר ברקת, לשעבר ראש עיריית ירושלים, גיבש תוכנית לחיזוק הפריפריה הגאוגרפית של מדינת ישראל. לברקת, בדומה לאראל מרגלית, יש ניסיון וקבלות, כאיש הייטק מצליח, והן כאיש ציבור. ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן: "כשברקת מדבר צריך להקשיב לו".

פורסם בתאריך:


לאחר עבודה מאומצת של כ-7 חודשים, גיבש ח״כ ניר ברקת  תוכנית לחיזוק הפריפריה הגאוגרפית של מדינת ישראל, אותה הכין בשיתוף עם פרופ' מייקל פורטר מאוניברסיטת הארוורד, פורום קהלת, ישראל צומחת וישראל 2048. התכנית כוללת פיתוח "מרכזי צמיחה" לגליל-גולן, נגב-ערבה, יהודה ושומרון.

ברקת הציג בפני ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, את התכנית לצפון בכלל ולקריית שמונה בפרט, על פי התוכנית של ברקת, תיירות המרפא, ההיי-טק והתעשייה הקלה, האגרו-טק והחקלאות יכולים להוות מנועי צמיחה דרמטיים לעיר ולאיזור כולו.

על כך אמר ברקת: "בעוד 30 שנה, יחיו במדינת ישראל כ-17 מיליון נפש ובכדי לתת מענה ראוי לביזור האוכלוסיה אנחנו צריכים לפתח מנועי צמיחה ולייצר ביקושים בפריפריה הגאוגרפית של ישראל: בגליל ובגולן, נגב ערבה ויהודה ושומרון". 

ראש עיריית קריית שמונה, עו״ד אביחי שטרן: "אני שמח לראות חבר כנסת שמגיע אלינו עם חשיבה מחוץ לקופסא. חשיבה יצירתית שעשויה ליצור מציאות חדשה. כשברקת מדבר צריך להקשיב לו. הוא מבין אולי הכי טוב את הרשויות המקומיות ואת הבעיות איתן אנו מתמודדים. כמי שהיה ראש עיריית ירושלים מי כמוהו יודע לעשות ולא רק לייעץ.

ברקת מזכיר במובן מסוים עוד איש הייטק שפועל בקרית שמונה והגליל העליון, אראל מרגלית. יש הרבה קווי דמיון בין השניים. שניהם עסקו ביזמות בתחום ההייטק, והצליחו בגדול. שניהם פעלו בירושלים.

עוד עניין משותף לשני האישים הללו הוא המעבר מהסקטור הפרטי לציבורי. ברקת צבר ניסיון מוניציפאלי כראש עיריית ירושלים, ומרגלית צבר ניסיון פרלמנטרי כחבר כנסת. שניהם בשלב מסוים הבינו שמאמצי הפיתוח של המדינה צריכים להיות מופנים לפריפריה. מרגלית התחיל עם זה ראשון, עכשיו ברקת מצטרף.

ברקת הוא כיום חבר כנסת בכיר בליכוד. רק לאחר הבחירות אפשר יהיה לדעת האם ברקת נמצא בעמדה שיכולה להוביל אותו לתפקיד של שר בממשלה.

אם זה אכן יקרה, הוא צריך להעדיף את תפקיד השר לפיתוח הנגב והגליל, גם אם יציעו לו משרד ממשלתי בכיר יותר. התפקיד הזה תפור על מידותיו, ובו הוא יוכל להביא לידי מימוש את התוכנית שעליה עמל בשבעת החודשים האחרונים. מדובר אמנם בתוכנית גרנדיוזית, אך גם אם הוא יצליח להגשים רק חלק קטן ממנה, קרית שמונה והגליל העליון יצאו נשכרים מכך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: