יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

לאחר מאבק שנמשך חמש שנים הבנק יהיה נגיש לנכים

יו"ר פורום נגישות לנכים בקרית שמונה, ישעיהו שקלים, ניהל מאבק להנגשת סניף בנק הפועלים לנכים. בבנק החליטו לבסוף לעבור ממרכז העיר למרכז המסחרי ליד צומת מצודות, ושם הסניף יהיה נגיש.

פורסם בתאריך:


לקח לבנק הפועלים חמש שנים, עד שהם הבינו שאין ברירה, והם חייבים להנגיש את הסניף שלהם בקרית שמונה לנכים. הסניף של הבנק במרכז העיר לא היה מונגש, מכיוון שחלק מהפעילות שלו נמצא בקומה השניה, ולא היתה מעלית פנימית, או חיצונית.

יו"ר פורום נגישות לנכים בקרית שמונה, ישעיהו שקלים, שהוא גם לקוח של בנק הפועלים, ניהל מול הבנק מאבק כדי לפתור את בעיות הנגישות בסניף. בשנת 2016 הוא שלח מכתב להנהלה הראשית של בנק הפועלים, ובו התלונן על העדר נגישות לקומה השניה, ועל בעיות נוספות.

התשובה ששקלים קיבל היתה: "מהנהלת הסניף נמסר לנו, כי במצב הדברים הנוכחי, בנקאי מהבנקאות הפרטית בסניף מסייע לך בפעילותך הבנקאית מבלי שתצטרך לעלות לקומה השניה, זאת בנוסף לעמדה מיוחדת לבלי מוגבלויות הנמצאת בקומת הכניסה של הסניף".

על כך ענה להם שקלים: "מאז נכותי אני ממתין כעני בפתח שמישהו ירד אלי למטה לעמדה שאין בא מחשב ובכלל מרגיש עצמי מנותק זר ולא בביתי".

במכתב הוסיף שקלים כמה דרישות: א. להתקין במידית  מעלית !!!  כבר החודש. (אפריל 2016 ) ב. להנגיש את הכניסה בחזית הבנק, על ידי ביטל חלק מהמדרגות ולבנות במקומן כבש תיקני ג. להרחיב את דלת הכניסה לבנק ולהפכו לפתיחה וסגירה אוטומטית עם עין אלקטרונית.

באתר האינטרנט של בנק הפועלים יש דף מיוחד העוסק בנגישות לנכים, ובו מפורט כיצד הבנק פועל להנגשת סניפיו לנכים. בין התנאים המפורטים מופיע גם: "הסדרת הכניסה לסניף (כולל הקמת רמפה במקרה הצורך) – נבדקו רוחב הדלת והמעברים בסניף התקנת מעלונים או מעליות במקרה הצורך".

חלק מהדרישות הנוגעות לגישה אל הסניף טופלו, אך עניין המעלית נשאר סלע מחלוקת. בינתיים הזמן חלף, ושקלים המשיך להיאבק. הוא המשיך להפעיל לחץ על בנק הפועלים, ואיים גם לתבוע את הבנק בתביעה פרטית או ייצוגית.

בסופו של דבר הלחץ עשה את שלו. הנהלת הבנק החליטה להעביר את הסניף למקום חדש במרכז המסחרי שסמוך לצומת מצודות, ליד סניף שופרסל. ההכנות למעבר כבר החלו, והסניף החדש יפתח בקרוב. הסניף החדש יהיה מונגש לנכים בהתאם לתקנות.

הבעיה של הנגישות לנכים נפתרה, אבל נוצרה בעיה חדשה, והיא שהסניף החדש ממוקם בקצה הצפוני של העיר, ומי שגר בחלק הדרומי, ואין לו רכב פרטי, יצטרך לקחת שני אוטובוסים כדי להגיע אל הסניף. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: