יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

לא הספיקה להגיע לחדר הלידה

תושייתה ומקצועיותה של מיילדת במרכז הרפואי זיו סייעה ליולדת ללדת במסדרון. התינוקת יצאה בריאה ושלמה, וכך גם היולדת שהודתה לצוות הרפואי

פורסם בתאריך:


המיילדת ענת סוויסה

בימי הסערה הקשים בשבוע שעבר חשה תושבת צפת צירים חזקים ועשתה דרכה בזהירות ובמהירות למרכז הרפואי זיו. כשהיא מובלת על כיסא גלגלים בסיוע בעלה, עלתה במעלית לקומה הרביעית שם ממוקמים חדרי הלידה.

מיד בצאתה מהמעלית, היא הרגישה שהלידה מתחילה. קולות הזעקות הגיעו לאוזנה של ענת סוויסה, אחות ומיילדת מנוסה במשך שנים רבות. היא חשה בריצה לעזרתה. המיילדת קלטה מיד שהלידה התחילה למעשה.

וכך באמצע המסדרון, ובתנאים שנכפו עליה. החלה ענת סוויסה לסייע ליולדת. למרות התנאים הבלתי שגרתיים, הלידה הסתיימה בהצלחה רבה ולתינוקת הנפלאה שלום.

אילוסטרציה

ענת סוויסה סיפרה לאחר הלידה המרגשת: "שמעתי צעקות מחוץ למתחם חדרי הלידה, רצתי למקום ופתאום הבחנתי באישה שכורעת ללדת במסדרון. הבנתי בשלב הזה שנקלעתי לסיטואציה שונה ומיוחדת.

"הענקתי לה את הטיפול הטוב ביותר ואני שמחה שהלידה הזו עברה בשלום. זו בהחלט זכות גדולה להיות שותפה לחוויה עילאית ומרגשת שכזו. יילדתי נשים רבות, אבל זו בהחלט חוויה שאקח איתי לכל החיים".

היולדת ביקשה שלא להיחשף, אך לא עזבה בטרם כתבה מכתב תודה והערכה מרגשת שסיכם את החוויה המיוחדת שלה בלידה לא רגילה, לאחר שכבר חוותה בעבר הלא רחוק לידות רגילות בחדרי הלידה של זיו.

"המיילדת ענת גילתה קור רוח, תושייה, מקצועיות ויצירתיות. היא מיד היתה בפוקוס, הבינה את הסיטואציה ופעלה תוך שימוש בכל האמצעים שהיו סביבה במסדרון, על מנת לאפשר לידה בטוחה ככל הניתן בתנאים האלה. סיטואציה שכזו היתה יכולה להסתיים אחרת לגמרי, אך בזכות פועלה הנמרץ וההחלטי הלידה הסתיימה על הצד הטוב ביותר", כתבה היולדת במכתב ההערכה שלה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: