יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב יתקיים בקרית שמונה

עיריית קרית שמונה והשירות הווטרינרי האזורי יוזמים מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב. במקביל הכנסת מיכלי אשפה חדשים עשויה לצמצם את כמות חתולי הרחוב בעיר

פורסם בתאריך:


מבצע העיקור והסירוס יופעל בקרית שמונה על ידי השירות הווטרינרי האזורי באמצעות חדר ניתוח נייד שהתקבל בהשאלה ממשרד החקלאות. הניידת תמוקם ברחוב הנשיא ליד אגף שפ"ע המבצע יימשך מספר שבועות

במסגרת התוכנית הרב שנתית של הרשות לעיקור וסירוס חתולי רחוב, יחל ביום שלישי השבוע מבצע  נוסף של עיקור וסירוס חתולי רחוב לרווחת התושבים ולמניעת סבל והתרבות בלתי מבוקרת של חתולי הרחוב.

כזכור לפני כחצי שנה התקיים המבצע הראשון במסגרתו טופלו כ-200 חתולי רחוב. ביום שלישי הקרוב יחל המבצע השני לעיקור חתולים ברחובות הבאים: נורית, הירקון, סביון, האצ"ל, ביאליק, יהודה הלוי, דוד שמעוני, הרצל, דוד רזיאל וסלמנוביץ.

הרחובות הנ"ל נבחרו על פי מיפוי קריאות ותלונות התושבים. החתולים אשר ייאספו, יעוקרו או יסורסו, יחוסנו נגד כלבת, יטופלו כנגד טפילים ויוחזרו לאחר 24 שעות, למקום ממנו נלקחו.

 מבצע העיקור והסירוס יופעל על ידי השירות הווטרינרי האזורי באמצעות חדר ניתוח נייד שהתקבל בהשאלה ממשרד החקלאות. הניידת תמוקם ברחוב הנשיא ליד אגף שפ"ע. המבצע יימשך מספר שבועות ויחל ביום שלישי הקרוב 19.11.19.

בעיריית קרית שמונה מבהירים כי מומלץ לסמן חתולי בית מעוקרים בקולר על מנת למנוע לכידה והרדמה מיותרים.

עוד אומרים בעירייה: "עיקור או סירוס של חתולי רחוב מסייע בצמצום ומניעה של המלטות בלתי מבוקרות. עיקור או סירוס פירושו ניתוח פשוט, ללא כאבים מיוחדים ועם שורה של יתרונות אשר בראשם שמירה על בריאות החתולים".

במקביל למבצע הזה מתבצע עוד שינוי מהותי שישפיע על אוכלוסיית חתולי הרחוב בעיר. העירייה בהדרגה מחליפה את מכולות האשפה הישנות "הצפרדעים", במיכלי אשפה חדשים.

מיכלי האשפה החדשים בקרית שמונה

המיכלים החדשים הם מדגם "אלונה" , ובמיכלים אלה המכסה הוא קפיצי, ונסגר מיד לאחר שזורקים את האשפה פנימה. המכסה הקפיצי  לא מאפשר לחתולי הרחוב להיכנס לתוך המיכלים, כפי שעשו עד כה עם המכולות הישנות.

המשמעות היא שכמות המזון הזמינה לחתולי הרחוב תקטן באופן דרסטי. עם פחות מזון יהיו הרבה פחות חתולים, ואז גם ניתן יהיה לצמצם את הצורך במבצעי עיקור וסירוס שכרוכים בעלות גבוהה. זה מה קרה בקצרין לפני כשנה, כשהוכנסו מיכלים חדשים, וזה מה שצפוי לקרות בקרית שמונה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
קלע
עציוני שרה | 09:41   16.02.20