יום רביעי, 01 באפריל 2020, ז' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מכללת טלה - חי

מכללת תל חי נערכה ללמידה מרחוק באמצעות קורסים מקוונים בהם אפשר לצפות מהמחשב בבית ואפילו מהנייד

פורסם בתאריך:


בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והנחיות הממשלה שהועברו לציבור הרחב בשבוע האחרון, נערכה המכללה האקדמית תל-חי, להמשך למידה רציף ולהענקת הסיוע הנדרש לסטודנטים בתקופה מאתגרת זו.

מרבית הקורסים הנלמדים ב- 13 החוגים לתואר ראשון ובתשע התוכניות לתואר שני, הפכו לקורסים מקוונים. המרצים במכללה קיבלו הדרכות והנחו את הסטודנטים כיצד להיערך לשיעורים המקוונים ואיך יתבצעו שיעורים אלה. 

במהלך השבוע האחרון נלמדו למעלה מ- 350 קורסים מקוונים, בצורה מוצלחת ויעילה. אלפי הסטודנטים הלומדים במכללה, מתחברים לשיעורים באמצעות מחשבם האישי או באמצעות מכשיר הטלפון הנייד.

לסטודנטים שאין ברשותם מחשב, הציעה המכללה אפשרות השאלת מחשב לתקופה זו ועד שיחזרו הלימודים לשגרה מלאה.

בנוסף ללמידה המקוונת נקטה המכללה במספר צעדים על מנת לסייע לסטודנטים לצלוח את התקופה הזו, אשר מאופיינת בחוסר וודאות וקשיים מסוגים שונים.

בין היתר אפשרה המכללה לסטודנטים לדחות את מועדי תשלומי שכר הלימוד של החודשים הקרובים, לחודשי הקיץ והעמידה לרשות הסטודנטים מערכת שלמה אשר מסייעת הן אקדמית והן רגשית.

גם הסגל המנהלי של המכללה, עבר ברובו לעבודה מרחוק וממשיך לשרת את הסטודנטים והמרצים במלוא המרץ, גם בימים מאתגרים אלה. מחלקת מנהל לימודים, הכוללת את כל מזכירויות החוגים, מדור בחינות, מדור רישום ועוד,  עובדת בצורה מלאה ונותנת מענה לכל פניות הסטודנטים ולכל צרכי המרצים.

משרד דיקן הסטודנטים בנה מערך שלם של סיוע לסטודנטים הנתקלים בקשיים כלכליים או אחרים. המשרד מעניק תשובות והסברים לשאלות מנהלתיות ואקדמיות, מסייע במציאת חונכים בפורמט מקוון, או טלפוני ומעניק תמיכה רגשית במפגשי zoom או בשיחה טלפונית.

יחידת הנגישות במכללה פועלת להנגשת  הלמידה המקוונת עבור סטודנטים כבדי שמיעה או סטודנטים על מוגבלויות אחרות.

בנוסף לכך פתחה השבוע המכללה  קו חם לסטודנטים אשר חשים לחצים, פחדים, חרדות וכדומה. הקו החם נפתח בסיוע המסלול לחץ טראומה וחוסן, בחוג לעבודה סוציאלית, בראשו עומד ד"ר משה פרחי.

מטרת הקו החם להעניק סיוע לסטודנטים להצליח לעבור את המצב הנוכחי באופן המיטבי.  קו הסיוע פעיל 24/7 בכל ימות השבוע ונותן מענה  גם בשפה העברית וגם בשפה הערבית.

"זו תקופה לא פשוטה עבור כולנו" אומר אלי כהן מנכ"ל המכללה האקדמית תל-חי, "בין יום נדרשנו "לעבור ללמידה מקוונת מלאה, בכל מאות הקורסים, הנלמדים במכללה וזו משימה מאתגרת מאוד.

"בסיומו של שבוע זה אני יכול לומר, שבעזרת מאמץ משותף של מערכות המידע במכללה, הסגל האקדמי, הסגל המנהלי והסטודנטים – הצלחנו לעמוד במשימה עם תקלות מעטות, באופן יחסי.

"בנוסף לאתגר שבלמידה מרחוק, נערכנו לסיוע רחב ומקיף לסטודנטים בכל היבט אפשרי מתוך רצון עז, לעמוד לצדם של הסטודנטים שלנו בימים אלה ולסייע להם הן מבחינה אקדמית, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רגשית. אני משוכנע שנעמוד בהצלחה באתגרים הרבים, שמזמן לנו נגיף הקורונה ומאחל חזרה  מלאה לחיי שגרה ובריאות מלאה לכולם".

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: