יום רביעי, 19 בפברואר 2020, כ"ד שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מסוכן על הדן

תושב קיבוץ דן נמצא ללא רוח חיים בנחל דן, לאחר מבצע חיפושים נרחב. נסיבות מותו עדיין נמצאות בחקירה. ביחידת חילוץ גולן מזהירים שזרימת מים חזקה וטמפ' מים נמוכה הם שילוב קטלני

פורסם בתאריך:


ביום שישי האחרון בשעות הערב, זיהתה בחורה מקיבוץ יראון, ששהתה לאורך גדות נחל דן, בגדים וצרור מפתחות. היא הודיעה על כך לרכז הביטחון של קיבוץ דן.

המידע הועבר למשטרה, שהחלה בחקירה מאומצת של האירוע כמו כן בסריקות נרחבות שבוצעו ע"י כוחות גדולים: שוטרים, פרשים, חילוץ כב"ה, אנשי רט"ג, רחפנים, ויחידת חילוץ גולן כמו כן יחידת חילוץ צוללים צפון של המשטרה, מתנדבים ובני משפחה.

מפקד יחידת חילוץ גולן, צביקה פוגל: "הגענו לאזור בשבת לפנות בוקר, והתחלנו בחיפושים. המתנדבים שלנו סרקו את גדות הנחל, הן לאורך הגדות מבחוץ, והן בתוך המים. במקומות מסוימים הם ביקשו מיחידת הצוללנים של המשטרה לבדוק גם אם יש משהו בקרקעית הנחל".

בסופו של דבר זיהו המתנדבים של יחידת חילוץ גולן את הנעדר,  תקוע בתוך הסבך בגדת הנחל, כשראשו בתוך המים. הוא היה ללא רוח חיים. גופתו הועברה למכון לבדיקה במכון לרפואה משפטית. מדובר בגבר בשנות השלושים לחייו, שגר בשכירות בקיבוץ דן.

המקרה הזה מצטרף למקרים נוספים של אנשים, שחלקם חולצו וחלקם מצאו את מותם כתוצאה מהיסחפות בזרימה החזקה, בירדן וביובליו.

"השנה יש זרימה חזקה יותר מהשנים הקודמות", מסביר פוגל. "גם מי שיודע לשחות עלול להיסחף בזרימה כזו. טמפרטורת המים בדן ובבניאס היא בין 8 ל- 14 מעלות, זה יכול  לגרום להתכווצות שרירים ולשיתוק.

"לכן אנחנו ממליצים לא להיכנס למים במקומות בהם יש זרימה חזקה, וגם היכן שהזרימה שקטה יחסית, להיכנס מאוד בהדרגה ובזהירות, ולתת לגוף להתרגל לטמפ' של המים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: