יום רביעי, 08 באפריל 2020, י"ד ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מעגל תנועה חדש בכניסה לבית הלל

החלו עבודת להקמת מעגל תנועה בכניסה הדרומית לבית הלל על כביש 9779

פורסם בתאריך:


חברת נתיבי ישראל החלה בימים אלה בעבודות להקמת מעגל תנועה בכביש 9779 בצומת הכניסה הדרומית לבית הלל. במועצה אזורית הגליל העליון הודיעו כי העבודות ימשכו כשבוע בין השעות 09:00 ל- 16:00 והנהגים מתבקשים לנסוע בזהירות בקטע הזה.

בצומת הכניסה הדרומית לבית הלל היתה בעיה בטיחותית בגלל העדר נתיבי השתלבות בתנועה. לא היה נתיב האטה למי שרוצה להיכנס לבית הלל, ולא נתיב האצה למי שרוצה לצאת מהמושב.

הקמת מעגל התנועה אמורה לפתור את הבעיה הזו, וגם להקל מאוד על התנועה של הטרקטורים שמחזירים את הסירות הריקות של הקייקים ונוסעים הלוך ושוב דרך הצומת הזאת.

לאורך כביש 9779 יש עדיין שני מקומות בעייתיים מבחינה תחבורתית. הראשון, צומת הכניסה לקיבוץ עמיר. בתקופה האחרונה נעשו בה כמה שינויים כדי לשפר את שדה הראייה, אך עדיין, כמו בצומת בית הלל אין נתיבי השתלבות.

התכנון לצומת הזאת הוא מעגל תנועה שיאחד את הכניסה לקיבוץ עמיר והכניסה לקיבוץ שדה נחמיה. הקמת הצומת הזו תקל על הכניסה והיציאה משני הקיבוצים האלה, וגם תוריד צומת אחת מהכביש כך שהתנועה תזרום טוב יותר.

המקום הבעייתי השני הוא גשר יוסף, שנמצא סמוך לכניסה לקיבוץ שדה נחמיה. הגשר הזה הוא גשר חד סטרי. לכן אפשר לנסוע עליו בו זמנית רק בכיוון אחד. זה מעכב את התנועה, וגם מהווה סכנה של תאונה חזיתית.

בשנים האחרונות נעשו כמה שיפוצים בגשר וסביבתו כדי לשפר את שדה הראייה, אך הבעיה המרכזית, היותו גשר עם נתיב נסיעה אחד בלבד, עדיין לא נפתרה, ולא ברור מתי יהיה פיתרון אמיתי לבעיה.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: