יום רביעי, 29 בינואר 2020, ג' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

מרכז רפואי חדש יוקם בקרית שמונה

בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים יוקם בקרית שמונה מרכז רפואי חדש בצפון העיר. המרכז יוקם באמצעות מגבית ארה"ב JNF-USA, וייתן מענה לרפואת חירום ושירותי רופאים מומחים.

פורסם בתאריך:


ביום שישי האחרון התקיים בקרית שמונה טקס הסרת הלוט לפרויקט הקמה של מרכז רפואי חדש, שייבנה סמוך לצומת מצודות, מול בסיס צה"ל גיבור. הטקס התקיים במעמד התורמים המרכזיים להקמתו, בני הזוג robert & gale c. Kares.

לוח הזמנים להקמת המרכז הרפואי הוא כשנתיים, כאשר בשנה הקרובה יסתיים שלב התיכנון והוצאת ההיתר ובשנת 2021 יחלו עבודות הבינוי. המרכז הרפואי אמור להיפתח במהלך שנת 2022.

הקמת המרכז הרפואי התאפשרה בזכות הקשר החם שנוצר בין עיריית קרית שמונה לבין ארגון JNF-USA, והמנכ"ל של הארגון Russell Robinson ראסל רובינסון, קשר שהחל עוד בקדנציה הקודמת, והתהדק מאוד בקדנציה הנוכחית.

ראש העיר, אביחי שטרן הביע את תודתו העמוקה לרובינסון ולתורמים, והודה גם למי שסייע בתהליך שהביא להחלטה.  "תודה לחברי להנהלת העיר על התמיכה והעבודה הקשה, הרחק מאור הזרקורים כדי שנוכל להגיע למעמד זה", כתב שטרן.  "תודה מיוחדת לסגני מישל בן שימול, שממונה על נושא הבריאות ולשאר חברי ההנהלה יורם ממן, אופיר יחזקאלי ויהודה חיים על הסיוע במימוש החלום".

המרכז החדש בקרית שמונה אינו הראשון שמוקם בארץ בסיוע ה-JNF. מרכז דומה הוקם בישוב ספיר בערבה התיכונה, ומשמש את הישובים של המועצה האזורית ערבה תיכונה.

הדמיון בין ישובים אלה לקרית שמונה הוא המרחק מבית חולים. שם המצב יותר גרוע. זמן הנסיעה לבית חולים, הן בבאר שבע והן באילת, אורך כשעה וחצי.

במרכז הרפואי בערבה ישנו מוקד רפואי הפועל משבע בערב ועד אחת עשרה בלילה. זה פחות ממה שיש כיום בקרית שמונה, אבל צריך לזכור שהאוכלוסיה בערבה התיכונה קטנה בהרבה מזו של קרית שמונה והישובים סביבה.

הקמת מרכז רפואי חדש בקרית שמונה מהווה תפנית במדיניות של העירייה. במהלך חודש אוקטובר 2018, זמן קצר לפני הבחירות לראשות העירייה, התקיים טקס רב רושם במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובו הוכרז על פתיחתו של מוקד רפואי שמופעל באמצעות חברת ביקורופא.

ראש העיר הנוכחי, אביחי שטרן, שאז היה חבר אופוזיציה, מתח ביקורת על ההסכם עם ביקורופא, ואמר שאם ייבחר לראשות העיר, הוא לא יסתפק במוקד הרפואי הזה, ויפעל להקמת מרכז רפואי ברמה גבוהה יותר מזה של המוקד הקיים.

עיריית קרית שמונה עדיין קשורה בחוזה עם חברת ביקורופא, והבשורה על הקמת המרכז החדש מעלה כמובן את השאלה האם לא תהיה כאן הפרה של החוזה. על כך משיב ראש העיר: "עד שהמרכז הרפואי החדש יתחיל לעבוד, החוזה מול ביקורופא יסתיים. העירייה תשתתף במימון הפעלתו של המרכז החדש באותו סכום שבו היא משתתפת כיום בהפעלת המוקד של ביקורופא.

"המרכז החדש יהיה גוף פילנטרופי, בניגוד למרכז של ביקורופא שמופעל על ידי גוף פרטי. כך כל הכסף ישמש לפעילות למען התושבים. ביקורופא זה עסק פרטי, ואם הם ירצו להמשיך לתת שירות בקרית שמונה זה עניינם".

המאבק לשיפור שירותי הרפואה בקרית שמונה ואצבע הגליל התמקד למעשה בשני תחומים עיקריים, רפואת חירום ורופאים מומחים.

על פי מה שראש העיר מצהיר, המרכז החדש יופעל במתכונת של 24/7, כך שהוא אמור לתת מענה מספק לנושא רפואת החירום. לגבי רופאים מומחים, המרכז יופעל בשיתוף עם אחת מקופות החולים, עדיין לא ברור מי מביניהן.  

קופות החולים הפועלות בקרית שמונה מעסיקות רופאים מומחים, אבל המגוון והזמינות לוקים בחסר. עד כמה המרכז החדש ישפר את התחום הזה, ואיך זה ישתלב עם השירותים שניתנים על ידי קופות החולים, אלה פרטים שיתבררו בהמשך. .

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
ברכות
בן דוד אלברט | 18:49   03.11.19