יום ראשון, 26 בינואר 2020, כ"ט טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

נחנך מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה

מרכז המבקרים החדש של קק"ל, שהוקם בהשקעה של כ-130 מיליון שקל, נחנך השבוע. מרכז המבקרים כולל מיצגי מציאות מדומה חדשניים, שממחישים למבקרים את החוויה של נדידת הציפורים. ההכנסות ממרכז המבקרים יופנו בחלקן לפרויקט האכלת העגורים בעמק החולה

פורסם בתאריך:


לאחר עשר שנים של תכנון והקמה, ובהשקעה של כ-130 מיליון ₪, חנכה השבוע קרן קימת לישראל את מרכז המבקרים החדש ע"ש סטיבן ג'יי הארפר באגמון החולה. את המרכז חנכו בטקס חגיגי יו"ר קק"ל, דניאל עטר, וראש ממשלת קנדה לשעבר, סטיבן ג'יי הארפר. 

הארפר, שעל שמו ייקרא מרכז המבקרים, נרתם לקידום הפרויקט, ותרם לו באופן אישי עוד בזמן כהונתו כראש ממשלת קנדה. הארפר ועטר גזרו יחד את הסרט, ובכך פתחו רשמית את מרכז המבקרים לקהל הרחב. 

יו"ר קק"ל, דני עטר, וראש ממשלת קנדה לשעבר סטיבן ג'יי הארפר, במעמד גזירת הסרט

בחודשיים הראשונים יפתח מרכז המבקרים לתקופת "הרצה" במהלכה הכניסה למרכז תהיה ללא עלות, לאחר מכן הכניסה תהיה בתשלום סמלי כאשר מחצית מהתשלום יועבר לחקלאיים המקומיים והמחצית השנייה לתחזוק השקעה וטיפוח במרכז המבקרים ע"י קק"ל.

אגמון החולה נחשב בין אתרי התיירות הגדולים בישראל ומשמש כעוגן כלכלי ותיירותי לאזור הצפון כולו, האתר מושך אליו כ-420 אלף מבקרים בשנה מישראל ומהעולם. פתיחת מרכז המבקרים החדש מהווה בשורה משמעותית עבור מדינת ישראל בכלל ותושבי אזור הצפון בפרט. כמות המבקרים באתר צפויה לגדול משמעותית ולהשפיע לטובה במגוון מישורים על האזור כולו. 

צילום: נטליה רובין

מרכז המבקרים החדש מציע למבקריו שלל אטרקציות טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות למבקר לחוות את אגמון החולה ועולם הצפרות בצורה מעניינת, ייחודית ומלמדת. בין האטרקציות במרכז: תחנת VR (VIRTUAL REALITY), שכוללת מיטות וכורסאות מונגשות עם משקפי מציאות מדומה.

בעזרת אמצעים אלה ירגישו המבקרים איך זה להיות חלק מלהקת עגורים ולנדוד לאורך השבר הסורי אפריקאי, גלובוס לדים המציג את נתיבי הנדידה העולמיים, קיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, הקיר כולל אינפורמציה אודות ציפורים וחידון.

"מיני אגמון"- מיצג אשר ממחיש את השינויים שעבר אגמון החולה משחר ההיסטוריה דרך ייבוש החולה, אדמות הכבול וכו' בצורה טופוגרפית משולב עם טכנולוגיה מתקדמת ומוחשית, פינת קק"ל- בה תוצג ההיסטוריה של קק"ל על מסכי לד חדשניים ואולם הכנסים- בו תוצג תערוכת צילומי טבע.

בנוסף במרכז המבקרים נבנה אודיטוריום מפואר הכולל כ-200 מקומות ישיבה, וישמש כבית קולנוע עבור תושבי הצפון אשר עד כה היו צריכים לנסוע מעל לשעה בכדי לצפות בסרט בקולנוע ומעתה יוכלו להנות מכך בקרבת מגוריהם. בנוסף באודיטוריום יוקרנו סרטים המתארים את ההיסטוריה של האגמון.

יו"ר קק"ל דניאל עטר: ״מרכז המבקרים החדש, שחנכנו היום ושבבנייתו הושקעו מעל מ-130 מיליון שקל, יפַתֵח את תיירות האזור וישפיע בצורה משמעותית על מעגלי התעסוקה וההכנסה באזור הצפון כולו: אחוז אחד נוסף ממיליוני הצפרים בעולם שיגיעו לבקר במרכז יהוו תרומה אדירה לכלכלת הגליל. עבורנו, כמי שגדלו על סיפורי החלוצים וייבוש הביצות ההרואי של קק"ל בשנות ה-50 של המאה הקודמת, תהיה זו גם סגירת מעגל מרגשת".

ראש ממשלת קנדה לשעבר סטיבן ג'יי הארפר: "הפארק הזה הוא אחד מסיפורי השיקום הגדולים, ממש כמו שהמדינה הזו היא לעם היהודי. זה כבוד גדול שהמרכז הזה ייקרא על שמי, ואני אסיר תודה על האירוע היפה הזה שקק"ל ערכה".

צילומים: מיכאל חורי, מערך הסברה של קק"ל

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: