יום רביעי, 19 בפברואר 2020, כ"ד שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

ניקיון יסודי לירדן וגדותיו

במשך שלושה ימים, עסק צוות אתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק" בניקיון אפיק וגדת נהר הירדן, לקראת ראש השנה וחגי תשרי.

פורסם בתאריך:


תקופת בין הזמנים בחופשת הקיץ, היא תקופה עמוסה מאוד במטיילים ונופשים בגליל העליון, מרביתם דתיים וחרדים. זו תקופה מאוד רווחית עבור אתרי התיירות בצפון, אך לכך יש גם מחיר, והוא כמויות האשפה והלכלוך שהנופשים משאירים אחריהם.

בפארק השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הנמצא על גדת הירדן, מזרחית ליסוד המעלה, החליטו לעשות מעשה, ויזמו מבצע ניקיון יסודי של נהר הירדן וגדותיו.

צוות האתר עבד במשך כשלושה ימים בתוך המים באפיק עצמו וכן בגדות הנחל ואסף אשפה. בכל יום נאספו מעל עשרה שקי אשפה מלאים, שהותירו המטיילים באזור בחופשת הקיץ, בעיקר בקבוקי שתיה, כלים חד פעמיים ואריזות של חטיפים שאינם מתכלים.

ירון מרק מבעלי 'אינדי פארק' אומר:" נחלי הגליל הם הבית שלנו, בית אהוב ויקר. לקראת ראש השנה התגייסנו למבצע ניקיון האפיק והגדה, בכדי לקבל את השנה החדשה כשהנחל נקי ומסודר.

"אנו מבקשים מכל המטיילים באזור לשמור על ניקיון הטבע והנחלים, להשליך אשפה רק בפחי האשפה ואם לא מוצאים כזה, לארוז הכול בשקית ולקחת במכונית לפח הקרוב.

"בשעות אחר הצהריים הרוחות מעיפות את כל מה שנשאר בשטח, האשפה מזהמת את הטבע ואת מקורות המים של כולנו וכן חיות בר רעבות המגיעות לשאריות שנותרו בשטח ומפזרות אותן. החובה הינה של כל אזרח לשמור על איכות הסביבה.

"אנו ערוכים לפתיחת האתר בחגי תשרי ומזמינים את כולם להגיע, ליהנות ולשמור על הניקיון"  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: