יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

נשים מהתנ"ך על רקע נופי הגולן

ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן הספר שיצרה דיקלה לאור מהמכללה האקדמית כנרת, יושק באירוע מיוחד ב-14.5, בעין הקשתות

פורסם בתאריך:


 ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו כ-41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא.

האירוע יתקיים ביום שלישי, 14.5, בשעה 18:00, בעין הקשתות, אום אל קנטיר, מקום עם הקשר מקראי, בו נשתמרה היכלית ארון הקודש המעוטרת בנשר וכן במוטיבים מתוך המקדש.

בספר הצילומים לאור מציגה פרשנות אישית לטקסטים מקראיים, כאשר מאחורי כל צילום בפרויקט חודשים של איסוף חומרים, הכנה ולימוד. מומחים רבים ובהם ד"ר לאה מזור, פרופ' יאיר זקוביץ, ורבים נוספים, הביעו הערכה על העשייה והעיסוק מנקודת מבט מודרנית בסיפורים מקראיים.

דקלה לאור, תושבת גבעת יואב בדרום הגולן, עוסקת בהקמת אתרי אינטרנט ומתחזקת את אתר האינטרנט של המכללה האקדמית כנרת. הבחירה בגולן כזירת הצילומים נעשתה גם בגלל הקרבה למקום מגוריה, וגם משום שבגולן אפשר עדיין למצוא נוף בתולי ללא סממנים עכשויים.

"העבודה על הספר אפשרה לי לספר את סיפורי התנ"ך מנקודת המבט הפרטית, דרך עין המצלמה", אומרת לאור. "בתהליך היצירה, הסיפור התנכ"י, מנותק מרצף הזמן אליו משתייך, ממיקומו הגיאוגרפי וכך מקבל את הפרשנות האישית.

"תוך כדי התהליך של הכנת הספר התוודעתי לספרות חז"ל, שמוסיפה עוד נדבכים מעניינים לסיפור התנ"כי. למדתי שהנשים בתקופת התנ"ך היו יותר משפיעות ממה שנהוג לחשוב. הספר, כך אני מקווה, מעביר את המסר הזה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: