יום שישי, 06 בדצמבר 2019, ח' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

ספארקס ומיגל – החל שיתוף הפעולה

צוות ניהול של חממת הפודטק ספארקס בבעלות של תנובה וטמפו ערך השבוע פגישת עבודה ראשונה עם הנהלת מכון המחקר מיגל וחוקרי המכון. זאת לקראת הקמת חממת פודטק בקרית שמונה

פורסם בתאריך:


חממת ספארקס, הזוכה במכרז של רשות החדשנות להקמת חממת פודטק חדשה בקריית שמונה, החלה בעבודתה בגליל, והשבוע קיימה פגישת עבודה ראשונה עם הנהלת מכון המחקר מיגל, ועם חוקרי המכון, העוסקים במחקרים הקשורים לתחום המזון והתזונה.

בפגישה לקחו חלק, מנהלי החממה: המנכ"ל חנן שניידר, סמנכ"לית פיתוח עסקי נוגה סלע, והמנהלת הטכנולוגית הראשית ד"ר תמי מירון, אשר נפגשו עם צוות הניהול הבכיר של מיגל. 

בביקור הציגה הנהלת מיגל את היכולות המגוונות של כל המחלקות במיגל, ומספר מחקרים נבחרים שיכולים להוות בסיס לשיתוף פעולה בעתיד. הביקור כלל גם סיור במעבדות בקרית שמונה ובתל חי וכן פגישות עם החוקרים, אשר סיפרו על תחומי מחקר שונים הקשורים לעולם הפודטק ויכולים להשתלב בחממה לכשיבשילו.

בפגישה הוצגו הייחודיות של מיגל המשלבת מחקריים חדשניים בעולם החקלאות ועולם התזונה על מנת לתת פתרונות תזונתיים לצורך העתידי של גידול האוכלוסיה בעולם וגידולים בתנאי אקלים משתנים ומחסור במים.

מנכ"ל מיגל, דוד זיגדון, הדגיש בפגישה את המחויבות של מיגל לצמיחה כלכלית של איזור הגליל העליון והגולן וציין כי הממשק בין החממה לבין מכון המחקר מיגל והגורמים הנוספים בגליל, הוא חשוב מאוד ליצירת אקוסיסטם שיקדם את הגליל בתחום הפודטק, שהפך להיות אחד התחומים החשובים בארץ ובעולם.

צוות החממה גילה עניין רב במחקרים שהוצגו בפניהם. הם ציינו כי הקשר עם המכון יהיה רצוף והדוק וישמחו לשתף פעולה לא רק עם החוקרים במכון, אלא גם עם המומחים השונים במיגל, שיוכלו לסייע בהקמה וייעוץ לחברות סטרטאפ, שיצמחו מהחממה. מנכ"ל חממת ספארקס, חנן שניידר, הצהיר במהלך הביקור כי החזון שלהם הוא להפוך את קרית שמונה למרכז פודטק עולמי.

חממת ספארקס היא בבעלות הקונסורציום הכולל את תנובה, טמפו, קרן הון הסיכון האמריקאית  Finistere, ו-OurCrowd- פלטפורמת ההשקעות הגלובאלית. החממה צפויה להתמקד בקידום טכנולוגיות מזון לכל אורך שרשרת הערך של מזון ומשקאות, בתחום חלבון וחלב אלטרנטיביים, שיפור ערך תזונתי ותזונה מותאמת אישית, חומרי גלם חדשניים פונקציונליים ואריזות מזון חכמות..

מיגל מכון למחקר מדעי בגליל הוא בבעלות החברה לפיתוח הגליל,  במיגל מועסקים כ 350 עובדים מתוכם מעל ל 90 PhD  שעוסקים במחקרים בתחומי החקלאות המדיקת, מדעי הצמח, תזונה וביוטכנולגיה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: