יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

פחות נסיעות לנצרת

כחלק משיפור הנגישות לציבור יתקיימו בבית המשפט השלום בקרית שמונה החל מחודש נובמבר 2019 דיונים בחלק מן התיקים המוגשים לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת. בעיריית קרית שמונה מברכים על הצעד, ואומרים כי נעשים מאמצים להעברת דיונים לקרית שמונה גם בתחומים משפטיים נוספים.

פורסם בתאריך:


תושבי קרית שמונה ואצבע הגליל שואלים את עצמם לא פעם מדוע עבור שירותים בסיסיים צריך לנסוע רחוק. זה נכון בעיקר בתחום הבריאות, אבל גם בתחום המשפט אין סיבה הגיונית לטרטר מתדיינים לנצרת, אם שני הצדדים מתגוררים בקרית שמונה או סביבתה. 

בהנהלת בית הדין לעבודה הבינו כנראה את האבסורד, ועל מנת להקל על תושבי קרית שמונה ואצבע הגליל, המתדיינים בבתי דין אלה, הוחלט שהחל מחודש נובמבר יתקיימו בבית המשפט השלום בקרית שמונה דיונים בחלק מן התיקים הקבועים בפני בית הדין האזורי לעבודה בנצרת.

יוזמה זו נועדה להקל על ציבור המתדיינים המתגוררים באיזור הצפון ולשם כך מזכירות בית המשפט תאתר תיקים מתאימים בהתאם לכתובות המגורים של התובע או בא כוחו - בגליל העליון והגולן - ואלו יקבעו לדיון של בית הדין בבית המשפט בקרית שמונה.

בשלב הראשון יתקיימו דיונים מוקדמים בלבד בתיקים מסוג: ד"מ, (דיון מהיר) ס"ע (סכסוך עבודה)  וסע"ש, (סכסוך עבודה בסמכות שופט) ישיבות המשך להוכחות (בהם נוטלים חלק נציגי ציבור) ושמיעת עדים, ימשיכו להתנהל לעת הזו בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת.

בהמשך תבחן האפשרות לקיים בקרית שמונה הליך פישור באמצעות נציג ציבור וכן תבחן האפשרות לקיים דיונים בתיקים מסוגים נוספים ביניהם תיקי ועדות רפואיות וביטוח לאומי. בתיקים ידון גורם שיפוטי (רשם או שופט) שיגיע מבית הדין בנצרת. כל השירותים המנהליים הדרושים לטובת באי בית הדין שיפעל בקרית שמונה, בכללם שירותי מזכירות וקלדניות, יינתנו בעת הזו על ידי בית הדין לעבודה בנצרת.

"בית הדין האזורי לעבודה בנצרת חולש על פני שטח גיאוגרפי רחב מאוד",  אומרת נשיאת בתי הדין הארצי לעבודה, השופטת ורדה וירט לבנה. "הנגשת בית הדין לתושבי הצפון באמצעות קיום הדיונים בבית המשפט בקרית שמונה תקל על האוכלוסייה הנזקקת לשירותיו, ותאפשר חסכון משאבים וזמן יקר לציבור. לאחר תקופה של חצי שנה, תבוצע הערכת מצב ותיבדק האפשרות להרחיב את הפעילות".

 

המהלך הזה לא בא מעצמו. ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, שעבד כעורך דין בעבר, מכיר את הבעיה היטב, וכבר מכניסתו לתפקיד קיים מגעים עם גורמים שונים במשרד המשפטים. "קיימנו כמה פגישות בנושא", אומר שטרן, "עם שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, עם יו"ר לשכת עורכי הדין, אבי חימי, ועם סגן נשיא בית המשפט בקרית שמונה, מורן מרגלית. הבהרנו שהמצב בלתי מתקבל על הדעת, ואני שמח שהדרישה שלנו נענתה בחיוב".

צילומים: אתר בתי המשפט

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: