יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

פסטיבל מתוק כדבש!

במסגרת 'פסטיבל הדבש' שיתקיים לקראת ראש השנה, תושק מכוורת תיירותית חדשה ביסוד המעלה, מכוורת "הכל דבש" של הדבוראי עמית יוסף

פורסם בתאריך:


כיצד יוצרת הדבורה את הדבש? למה הדבש בריא? מדוע יש רק מלכה אחת בכוורת? מדוע ללא הדבורים לא יהיה לנו מזון? לאן נעלמות הדבורים?  

תשובות לשאלות אלה אפשר יהיה ללמוד במסגרת "פסטיבל הדבש" שפותחת 'מועצת הדבש' עם בוא השנה החדשה, בין התאריכים- 19-21.9.2019, 26-30.9.2019, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ, שיקיימו פעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה ללמידה על עולמן של הדבורים והדבוראים כאחד.

 

השנה התווספה למכוורות התיירותיות הפועלות בארץ גם מכוורת בגליל העליון. למכוורת הזו קוראים "הכל דבש", והיא שייכת לדבוראי עמית יוסף. מרכז המבקרים  של המכוורת הזו הוקם במקביל למהלך גדול יותר שיזם עמית יוסף והוא הקמת מפעל שאף הוא נושא את השם "הכל דבש", והוא ממוקם באזור התעשייה של יסוד המעלה.

המפעל עוסק בייצור ואריזת דבש, משתרע על שטח של 1,100 מטרים, כאשר המפעל בנוי על שטח של 525 מטרים. המכוורת של עמית יוסף כוללת כ-700 כוורות המפוזרות בעשרות נקודות רעייה בגליל העליון וברמת הגולן, ומייצרת בשנה כ- 25 טון דבש. המפעל מעסיק כיום כ- 10 עובדים.

במסגרת פסטיבל הדבש יוכלו המבקרים ליהנות ממפגש עם דבוראים בשטח הכוורות, צפייה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, פתיחת כוורת, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה לילדים בנושא דבורים, עם מוצרי המכוורת, טעימות ממגוון סוגי דבש הישר מהמקור, ועוד.

זאב מידן, מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "בפסטיבל הדבש ייפגשו המבקרים, המשפחות והילדים, עם דבוראים בשטח, יכירו מקרוב את עבודת המכוורת המרתקת, וילמדו בדרך חווייתית כי, דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע, שאחראית להאבקת (הפרייה) של  80% מהיקף הגידולים החקלאיים".  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: