יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

12 מיליון דולר יושקעו במכון מיגל לפיתוח חיסון נגד נגיף הקורונה

קרן הון סיכון בשם OurCrowd תוביל השקעה של 12 מיליון דולר לפיתוח חיסון נגד קורונה בחברת MigVax שהיא חברת בת של מכון המחקר מיגל

פורסם בתאריך:


בעקבות הידיעה על פריצת הדרך שנעשתה במכון מיגל בפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, שהביאה להתעניינות כלל עולמית במכון, נמצאה גם קרן הון סיכון שתהיה מוכנה להשקיע בפיתוח חיסון נגד הנגיף.

קרן השקעות OurCrowd מובילה השקעה של 12 מיליון דולר בחברה הישראלית MigVax למציאת חיסון לווירוס הקורונהCOVID-19 . ההשקעה תאיץ את הדרך לניסויים קליניים במטרה להביא בהקדם לשוק את החיסון לבני אדם.

קרן OurCrowd, היא פלטפורמת ההשקעות הגלובאלית המובילה בעולם, והיא גם המשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון. הקרן גייסה עד כה התחייבויות להשקעות של 1.4 מיליארד דולר במעל 200 חברות פורטפוליו ו-20 קרנות, ורשמה 36 אקזיטים.

ב- קרן OurCrowd זיהו את הפוטנציאל של המחקר שנעשה במכון מיגל בפיתוח חיסון נגד נגיפים. גם במיגל לא בזבזו זמן, והקימו תוך זמן קצר חברה בשם MigVax  על מנת לפתח חיסון נגד וירוס הקורונה COVID-19 השלוחה של חברת MigVax תמוקם במיגל מכון למחקר מדעי בגליל.

בסוף חודש פברואר האחרון מכון המחקר מיגל הודיע על פריצת דרך מדעית במציאת חיסון נגד נגיף הקורונה. צוות החוקרים של מיגל משתף פעולה כבר כמה שנים בפרויקטים אחרים לפיתוח חיסונים. הצוות פיתח חיסון נגד נגיף ברונכיטיס זיהומי (IBV – Infectious Bronchitis Virus ), זן נגיף קורונה, הגורם למחלות הסמפונות המשפיעות על עופות.

צוות החוקרים שמפתח את החיסון במיגל

יעילותו של חיסון העופות הוכחה בניסויים בבעלי חיים שנערכו במכון הווטרינרי בישראל. צוות החוקרים של MigVax פועל ומשתמש בשיטות שנלמדו מהחיסון הקיים, שפותח במכון המחקר מיגל- במטרה לפתח חיסון אנושי, אוראלי, נגד COVID-19.

דוד זיגדון, מנכ"ל מכון המחקר מיגל, ברך על שיתוף הפעולה ועל הובלת ההשקעה של OurCrowd שאפשרה הקמת חברה ייעודית חדשה, של מכון המחקר מיגל, לפיתוח החיסון

"הקמת חברת MigVax בשיתוף פעולה, בין מכון המחקר מיגל ו-OurCrowd", אמר זיגדון, "תזרז את תהליכי הפיתוח, תסלול את הדרך לניסויים קליניים וייצור המוני של החיסון במהירות האפשרית, לטובת האנושות כולה.

מנכ"ל מכון מיגל, דוד זיגדון

"בתום ארבע שנות מחקר של צוות החוקרים הרב-תחומי במיגל, במימון משרד המדע והטכנולוגיה ובשיתוף משרד החקלאות, אנו סמוכים ובטוחים כי החיסון נגד הקורונה יהיה מוכן לניסויים קליניים בתוך חודשים ספורים.

"החיסון צפוי להיות במתן אוראלי (דרך הפה) ובטוח לשימוש גם בקרב בעלי מערכת חיסונית מוחלשת עם סיכוי נמוך לתופעות לוואי. MigVax עושה שימוש בחלבון כימרי המציג את החלבונים הנגיפיים למערכת החיסון דרך הלוע גישה זו (המבוססת על החיסון לעופות) מייצרת שלושה סוגים של תגובה חיסונית: הראשונה מערכת החיסון הרירית IgA, השנייה מערכת החיסון בדם IgG והשלישית מערכת החיסון התאית".

ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd, אומר: "אנו נרגשים מההזדמנות להשקיע ב-MigVax, בפרויקט שמשמעותו רבה לכל כך הרבה אנשים. המרוץ לחיסון נגד וירוס הקורונה הינו למטרת הצלת חיים רבים בכל העולם ואנו אסירי תודה על היכולת לתמוך במאמץ חשוב זה".

מוריס לסטר, שותף ב OurCrowd שמוביל את ההשקעה, אומר: "אנו חשים, כי החיסון כבר הראה בטיחות ויעילות גבוהה במודלים של בעלי חיים ומאמינים, כי הגישה במחקר זה בטוחה יותר עם סיכוי גבוה יותר להגיע לתגובה חיסונית משמעותית".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: