יום שישי, 25 בספטמבר 2020, ז' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

ירד מהעץ בפעם השניה

חבר מועצת העיר קרית שמונה, אלי זפרני, משך את העתירה שלו בה ביקש שראש העיר, אביחי שטרן, יודח מחברותו בתנועת הליכוד. זו הפעם השניה שזפרני נאלץ לחזור בו בהליך משפטי מול שטרן

פורסם בתאריך:


כשמערכת הבחירות לרשויות המקומיות היתה בעיצומה, התנהל מאבק משפטי בסניף הליכוד בקרית שמונה. ראש העיר הנוכחי, אביחי שטרן, עוד לא הכריז על מועמדותו לראשות העיר. הוא רצה למצות קודם כל מהלך לקיום פריימריז בסניף הליכוד המקומי.

שטרן האמין שהוא יוכל להביס את ראש העיר הקודם, ניסים מלכה, בבחירות בסניף, לכן הוא יצא למאבק משפטי, בעתירה שהוא הגיש בית הדין העליון של תנועת הליכוד, יחד עם רמי רחמים ואבי שטרית, הוא דרש להכריע בעד קיום פריימריז.

המהלך הזה לא צלח. המדיניות של תנועת הליכוד מזה שנים היא שתומכים בראש עיר מכהן. הנהגת התנועה החליטה לתמוך בניסים מלכה, ובית הדין של תנועת הליכוד התיישר לפי הקו הזה.

כצעד נגדי לעתירה של שטרן, הגיש חבר המועצה אלי זפרני, אז כמשנה לראש העיר, עתירה לבית הדין של הליכוד ובו דרישה להדיח את שטרן מחברותו בתנועת הליכוד.

זפרני טען ששטרן אינו חבר נאמן של תנועת הליכוד, שכן הוא תומך במפלגת "כולנו" של משה כחלון. ההוכחה לכך היתה ששטרן היה מספר שניים של יעקב בן ציון )בנצי), ובנצי נבחר למועצת העיר מטעם מפלגת כולנו.

העתירה הזו לא נדונה לפני הבחירות, משום שבליכוד החליטו לתמוך בניסים מלכה, ואביחי שטרן לא עניין אותם במיוחד. הם לא שיערו שהוא יגבור באופן מוחץ על ניסים מלכה בבחירות.

אחרי הבחירות התחיל סיפור חדש. אביחי שטרן הוא גם ראש עיר וגם חבר ליכוד, ולכן מבחינת תנועת הליכוד יש לו לגיטימציה כמי שמייצג את התנועה בקרית שמונה.

למרות זאת, זפרני לא היה מוכן למשוך את העתירה. אפילו לאחר שמשה כחלון החליט לחזור לליכוד, זפרני נשאר בעמדתו למצות את ההליך.

הדיון בבית הדין של הליכוד היה אמור להתקיים היום. אתמול התקבלה במפתיע הודעה שזפרני מושך את העתירה. יתכן שהופעלו עליו לחצים מתוך התנועה למשוך את העתירה, כך או כך, שטרן שוב הביס את זפרני.

זאת לא הפעם הראשונה שזפרני נאלץ להתקפל. זה קרה בקדנציה שעברה. זפרני פרסם אז פוסט בפייסבוק ובו כתב על שטרן: "מעניין אותך רק האיסורים שחלים עלינו כביכול, אבל האיסורים שחלים עלייך, כמו קבלת שוחד, עבירות בניה וניהול עסק מהבית אלה לא איסורים.. 'טול קורה מבין עינייך' ואל תפריע לאנשים לעבוד ולתרום. אז מי מבולבל אביחי שטרן?…"

שטרן הגיש תביעה כנגד זפרני, ודרש שזפרני יחזור בו מדבריו ויפרסם התנצלות. ב-10/5/18 התקיים דיון בבית המשפט. תוך כדי הדיון התקבלה הסכמה בין עורכי הדין של הצדדים שזפרני יפרסם את ההתנצלות, וגם ישלם הוצעות משפט.

במהלך הקדנציה הקודמת זפרני הרבה להתגאות בקשרים הטובים שיש לו עם ההנהגה הבכירה בליכוד ועם ראש הממשלה. עכשיו מתקבל הרושם שהקשרים האלה כבר לא מה שהיו פעם, ובתנועת הליכוד עשו חישוב מסלול מחדש בכל מה שקשור לקרית שמונה

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: