יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

מי יזכה בקולות הסטודנטים?

המכללה האקדמית לחינוך והוראה "אוהלו" בקצרין קיימה פאנל בחירות מרתק שעסק בתחומי החינוך וחשיבות הצפון

פורסם בתאריך:


מכללת "אוהלו" בקצרין ערכה השבוע פאנל בחירות בהשתתפות ח"כים ומועמדים ממפלגות שונות בהם ח"כ חיים ילין (מפלגת העבודה) יניב שגיא (מרצ) אופיר סופר (איחוד לאומי) יצחק טולדנו (כולנו), שירה ג'רג'י (מגן) ויוראי הרצנו להב (כחול-לבן). הפאנל התקיים ביוזמה משותפת של אגודת הסטודנטים והנהלת המכללה וקדמו לו דוכני הסברה על מנת לעורר את האווירה בקמפוס.

את הפאנל הנחתה הגב' נהורה עמר, מרצה במכללה ומייסדת "ממלכת הצפון" והוא נערך אל מול סטודנטים וסטודנטיות, אנשי סגל מנהלי ואקדמי במכללה.

הפאנל נפתח בדבריה של אור אייזנקוט, נציגת אגודת הסטודנטים ומי שפעלה לקיומו של הפאנל, שסיפרה כיצד הגיעה מהדרום לצפון ומדוע בחרה ללמוד חינוך דווקא במכללת "אוהלו" בקצרין. בדבריה היא התייחסה לחשיבות הצפון והחינוך בעיניה, לצד חשיבות קיום פאנל בחירות זה.

בהמשך ענו המתמודדים על שאלות המנחה והקהל בנושאי הצפון והחינוך. כאשר נשאלו מה יקדמו בחינוך ענו שתקציב דיפרנציאלי לצפון והוספת מגמות לימוד (איחוד לאומי) הוזלת מחירי המגורים בקהילת הסטודנטים ומרכזי למידה לשוויון הזדמנויות (כולנו) חינוך לסובלנות וערכים (מרצ) וראייה הוליסטית (העבודה).

כאשר נשאלו על הפיכת מכללות הצפון לאוניברסיטה רב-קמפוסית ענו כל המתמודדים שאכן מפלגותיהם תומכות ברעיון והבטיחו לפעול במרץ לקידומו.

הסטודנטים הפנו שאלות נוקבות על חיי היומיום, תשתיות הגישה למוקדים מרכזיים, שכר עבודה מועט לסטודנטים, שינוי שיטת הבחירות, חוק הלאום. כמו כן התייחסות להצהרותיו של יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', על כוונתו לדרוש את משרד החינוך "גם אני כנער הייתי תחת אחריות של יוסי שריד ויולי תמיר ממפלגות השמאל, יש לנו מדינה דמוקרטית ואפשר לסמוך על סמוטריץ' שיהיה שר חינוך חרוץ מאוד" אמר אופיר סופר.

המועמדים הבטיחו לשמש כשגרירי נושאי הצפון והחינוך בכנסת הבאה ובמפלגותיהם שלהם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
הייתי והכתבה לא מדויקת
דניאלה | 12:52   14.03.19