יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

סערה בכוס מים

האופוזיציה במועצת העיר קרית שמונה זימנה דיון דחוף, כשעל הפרק סגירת בית ספר וגני ילדים. בשורה התחתונה שום בית ספר לא ייסגר בשנה הקרובה, ורק 3 שלושה גנים מעוטי ילדים יאוחדו עם גנים אחרים

פורסם בתאריך:


בשעה שש וחצי הערב צפויה להתקיים, בבניין העירייה בקרית שמונה, ישיבת מליאה אותה זימנו חברי האופוזיציה. הנושא שאותו רוצים חברי האופוזיציה להעלות הוא סגירת בתי ספר וגני ילדים.

הסיפור התחיל ממכתב ששלח מנכ"ל העירייה, יורם ביטון, לניצן בשן, המפקחת על המועדוניות במחוז הצפון, ובו הוא כתב: "לאור הצמצומים שאנו נדרשים אליהם ונאלצים לסגור חמישה גנים ובית ספר אחד ולסיים את עבודתם של כ-40 עובדים".

הניסוח של המשפט הזה אולי לא הכי מוצלח, משום שביטון לא התכוון לומר שזה מה שייסגר בפועל, אלא שזו הדרישה מצד משרד הפנים כחלק מתהליך ההתייעלות שנגזר מתוכנית ההבראה. העירייה לא חייבת לקבל כל דרישה, יש משא ומתן, ובסופו מגיעים לפשרה מסוימת.

אלא שהמכתב הזה התגלגל לידיהם של חברי האופוזיציה והם קפצו על המציאה. הם החלו לטעון  שהעירייה מתכננת לסגור בית ספר אחד וחמישה גני ילדים, וגם הגישו בקשה לכינוס ישיבת מליאה.

מה שחברי האופוזיציה לא עשו, זה להגיש שאילתא פשוטה לראש העיר, ולברר האם אכן זה מה שהולך לקרות בשנת הלימודים הקרובה.

אם הם היו עושים זאת, הם היו מקבלים את התשובה, שראש העיר מתכוון לתת להם בישיבה שתתקיים היום. בינתיים הם הצליחו לגרום לפאניקה בקרב הורים של תלמידים בבית ספר תל חי, שהתקשרו למנהלת בית הספר ושאלו אותה האם בית הספר אכן הולך להיסגר.

לכן חשוב להציג בפני הציבור את התמונה האמיתית. נכון לשנה הקרובה, אין כוונה לסגור שום בית ספר. רק שלושה גני ילדים ייסגרו, או לייתר דיוק יאוחדו עם גנים אחרים, בגלל מספר נרשמים נמוך במיוחד. גם אחרי האיחוד מספר הילדים יהיה 22 בסך הכל, כשהתקן מתיר לאכלס עד 35 ילדים בכל גן.

לגבי סגירת בית ספר, העירייה מתנגדת לצמצום מספר בתי הספר בעיר, אבל מעוניינת להתחיל בהליך שיפוץ של בתי ספר ישנים והתאמתם לתקן רעידות אדמה. אחד מבתי הספר שזקוקים לשיפוץ הוא בית הספר תל חי.

מדובר בבית ספר גדול יחסית עם כ-400 תלמידים. השיפוץ שלו עשוי להימשך כשנה. זה אומר שבמהלך אותה שנה צריכים למצוא אלטרנטיבה. כרגע שום דבר עוד לא הוחלט, אבל העירייה בודקת כמה כיוונים.

אחד הכיוונים האפשריים הוא להעביר את בית הספר יצחק הנשיא, שכמות התלמידים בו קטנה יחסית, למרכז תקוותנו. כך בית הספר יצחק הנשיא יוכל לשמש כ"בית ספר צף", כלומר בית ספר שמשמש כאלטרנטיבה לבתי ספר אחרים שצריכים להתפנות לתקופת השיפוצים.

בית הספר יצחק הנשיא כבר עבר שיפוצים ומותאם לתקן רעידות האדמה, כך שהוא יכול לשמש תחליף. הבעיה עם בית הספר הזה היתה שהשיפוצים התקיימו בו במקביל ללימודים, וזה היה מאוד בעייתי בגלל הרעש של הבניה. לכן בעירייה מעוניינים להימנע ממצב כזה.

את כל התשובות האלה יכלו חברי האופוזיציה לקבל, אם רק היו טורחים לשאול ולברר. במקום זה מתכנסת ישיבה מיוחדת בזמן פגרת הקיץ, בלי שיש הכרח אמיתי לכנס אותה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
אני אישית תומך באביחי
נתן | 16:46   17.07.19
1
מגמתי משהו..
רוית סנדלר-יפה | 16:37   16.07.19