יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

פוליטי בצפונט

עניינים פוליטים ומוניציפאלים

שינוי הגבולות תקוע בגלל המשבר הממשלתי

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, דיווח במועצת העיר כי משרד הפנים הקפיא את כל ההליכים לשינוי גבולות מוניציפאליים עד לאחר הקמתה של ממשלה נבחרת

פורסם בתאריך:


בישיבת מועצת העיר קרית שמונה, שהתקיימה השבוע, העלתה חברת המועצה אביבה זריהן-ויצמן את נושא הרחבת הגבולות המוניציפאליים של העיר. מדובר בנושא טעון מאוד, שקשור גם למערכת היחסים בין עיריית קרית שמונה למועצות האזוריות הגליל העליון ומבואות חרמון.

זריהן-ויצמן הגישה שאילתא ובה ביקשה לדעת מדוע אין התקדמות בהליכי שינוי הגבולות המוניציפאליים, למרות שמועצת העיר אישרה את הגשת הבקשה לשינוי הגבולות כבר בישיבת המועצה הראשונה בקדנציה הנוכחית, כלומר, בדצמבר 2018.

אביבה זריהן-וייצמן מציגה את טיעוניה 

ראש העיר, אביחי שטרן, התייחס והסביר כי העירייה עשתה את כל הצעדים המתבקשים על מנת לקדם את הנושא. מיד לאחר אישור הבקשה במועצת העיר, הוגשה בקשה למשרד הפנים.

התשובה ממשרד הפנים השיב ב-21 בפברואר 2019 ובה נכתב: "לאור ההכרזה על בחירות כלליות לפיזור הכנסת, ובהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, הרי שעד לכינונה של ממשלה חדשה, וכניסתו לתפקיד של שר פנים מטעמה, לא יוכנסו סוגיות חדשות לכתבי המינוי של הוועדות הגיאוגרפיות".

בעקבות קבלת המכתב שכרה עיריית קרית שמונה את משרד עורכי הדין פיש, בן ארי, סבן ושו"ת, המתמחה בתחום, כדי להגיש ערעור על ההחלטה הזו ליועץ המשפטי לממשלה. התשובה שהתקבלה ממשרד המשפטים, היתה זהה לזו שניתנה על ידי משרד הפנים.   

"בנסיבות שלפנינו", נכתב בתשובה, "בשים לב לבחירות הקרובות (הכוונה לבחירות שהתקיימו בספטמבר 2019) לא מצאנו מקום להתערבותנו בעמדת משרד הפנים".

ראש העיר מציג את תשובת משרד המשפטים

ראש העיר הציג מדוע לא ניתן לעשות מעבר למה שכבר נעשה, אבל זריהן-ויצמן לא היתה מרוצה מהתשובה, וטענה שהיה צריך להביא לדיון במועצת העיר הצעה מפורטת שאותה מתכוונת העירייה להציג לוועדה הגיאוגרפית.

"אתה יודע להגיד מה אתה מבקש?", שאלה זריהן-ויצמן. "פרטי הבקשה לא צריכים להגיע למועצת העיר בשלב הזה", הסביר שטרן. "אם אני אציג עכשיו מה אני הולך לדרוש, הצד השני יידע את הטענות שלנו ויוכל להתכונן מראש".

הצעתה של  זריהן-ויצמן שתוכנית מפורטת תוצג למועצת העיר תוך חודשיים נדחתה, כאמור משיקולים טקטיים שראש העיר הציג, לכן בשלב זה, ועד להקמתה של ממשלה נבחרת, היוזמה לשינוי הגבולות המוניציפאליים של קרית שמונה, תהיה בהקפאה.

הרצון של ראש העיר לא לחשוף את הקלפים בשלב הזה נובע גם משום שאין לו עניין לפגוע בשלב הזה במערכת היחסים עם המועצות האזוריות. במהלך השנה האחרונה נעשו כמה מהלכים שחיזקו את שיתוף הפעולה של העירייה עם המועצות האזוריות, בעיקר בתחום הפודטק.

מבחינתו של ראש העיר, אין סיבה לחשוף פרטים. עדיף לו לשמור את הכדורים במחסנית עד לשלב שבו הוועדה הגיאוגרפית, שאמורה לדון בשינוי הגבולות המוניציפאליים, תחזור לפעול. מתי זה יקרה? כנראה שבמצב הפוליטי הנוכחי, אף אחד לא יכול לתת מענה לשאלה הזו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: