יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

הקלף עם הכיתוב בתפילין שרד את השריפה

שריפה שפרצה במתחם חנויות בראש פינה גרמה לנזק כבד. לאחר שהאש כובתה מצאו הכבאים תפילין שהיה חרוך ומפוחם, אך כאשר פתחו אותו גילו שהקלף עם הכיתוב שרד את האש

פורסם בתאריך:


אפשר לראות בזה סוג של נס. הכיתוב המקודש שנמצא בתוך התפילין, הצליח לשרוד שריפה עזה שפרצה במתחם חנויות ליד האזור המסחרי של ראש פינה.

האירוע התרחש לפנות בוקר. במוקד הכבאות התקבלה הודעה על שריפת חנות בראש פינה. כשהגיע הצוות הראשון למקום, הבחינו הכבאים כי שתי חנויות במתחם עולות באש. הבעירה היתה חזקה מאוד, והיה חשש שהאש תתפשט לחנויות הסמוכות. למקום הוזנקו 6 צוותים כולל מנוף. הצוותים פעלו במקום לכיבוי השריפה, הגנה על חנויות נוספות ומניעת התפשטות האש. 

קצין המבצעים, נתן בן שימול, שנכח באירוע סיפר: "האירוע התחיל בסביבות השעה 03:30 לפנות בוקר, צוותים יצאו לאזור עקב הודעה שריפה במתחם של חנויות. היתה שם גם חנות של חומרי בנין, והמשמעות היא מטען אש מאוד גדול של צבעים ודלקים ופלסטיק.

"לכן המאמץ היה מאוד גדול, הצוותים נתנו פה עבודה מרוכזת ומאומצת במשך השעות הקטנות של הלילה, השגנו בסופו של דבר שליטה, וחוקר שריפות נשלח למקום לבדוק את הסיבות לפריצת השריפה".

אחרי שהאש כובתה ביצעו הכבאים סריקה של החנויות שנשרפו, ובאחת החנויות שהיתה כולה הרוסה ומפויחת, הם הבחינו בתפילין שהיו גם הם מפוחמים.

אבל כאשר הם פתחו את הבית של התפילין, החלק המרובע המכונה גם "קציצה", הם גילו שרצועות הקלף עליהן רשומות ארבע פרשיות מהתורה, נותרו שלמים וכמעט לא נפגעו.

איך הצליחו רצועות הקלף האלה לשרוד את השריפה? מסתבר שהן לא מונחות סתם בתוך הבית, אלא עטופות.

הקלף מגולגל מהסוף להתחלה ונעטף בשערות של בהמה טהורה, כאשר כיום נהוג להשתמש בשערות זנב עגל. לאחר מכן הוא נעטף שוב בקלף ואחר כך שוב בשערות לרוחב ואז הוא מוכנס לתוך התפילין.

יתכן והשערות של הבהמה בהן נעטף התפילין יצרו איזשהו בידוד שהספיק למנוע שריפה של הקלף. פרט לכך הקלף ככל הנראה עמיד יותר בחום מסתם נייר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: