יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

יריד ג'עוני בולבר

בראש פינה התקיים זו הפעם השניה יריד אומנים ויוצרים שהכניס הרבה חיים וצבע לרחובה העתיק של המושבה הגלילית.

פורסם בתאריך:


בקצה העליון של ראש פינה, הרחק מהרעש וההמולה של מרכזי המסחר השוקקים של המושבה, סמוך לכביש 90 נמצא אתר השחזור של ראש פינה, שהוא פנינה תיירותית שעדיין לא ממצה את מלוא הפוטנציאל שלה.

השנה נכנס לתפקידו ראש מועצה חדש, מוטי חתיאל, והוא, כך על פי הצהרותיו, מעוניין לקדם את מושבת הראשונים הן מבחינה תיירותית והן כמרחב ליצירה ביטוי ומפגש קהילתי. חתיאל רואה ערך רב בחיבור תושבי המושבה לשורשים של ראש פנה ולחשיפת המורשת.

במסגרת הזו התקיימו בשנה האחרונה שני ירידי אמנים ויוצרים באתר השחזור, הראשון בחופשת חג הפסח, והשני בסוף השבוע שעבר. היריד נושא את השם "יריד ג'עוני בולבר", מזכיר כמובן את שמו של רחוב ג'אוני בולבר, שמוביל לאתר השחזור, אבל מסתתרת כאן משמעות נוספת.

השם שנבחר מורכב משלוש שפות, עברית, ערבית, וצרפתית. שלושתן שזורות בעברה של ראש פינה, העברית שהפכה לשפתם של המתיישבים הראשונים, הערבית, שמו של הכפר ג'עוני בקרבתו הוקמה ראש פינה, ובולבר, boulevard , שדרה בצרפתית, שמתחבר לעברה של ראש פינה כאחת ממושבות הברון רוטשילד, שפקידיו ניהלו את המושבה בשפה הצרפתית.

בשעות הערב הקרירות האירו הפנסים את רחוב הראשונים, כשקהל המבקרים החל לפוקד את המקום. מי שהיה, הרגיש בקסם שאחז באותו היום. השילוב של מוזיקה, הופעות, דוכני האוכל, סדנאות הילדים והכי חשוב האווירה המפגש בין האנשים - עשו את שלהם. תגובת האנשים היתה כמעט פה אחד: "צריך לעשות את זה שוב!" ו "איזה יופי לראות את הרחוב כך" .

היריד הופק בשיתוף פעולה עם העמותה לשחזור מושבת הראשונים המרכז הקהילתי ראש פנה ובית הנוער ראש פנה. יגאל שרגיל, מנהל מרכז הצעירים והמפיקה איילת חן. הצלחת היריד, כך אומרים במועצה המקומית, מעודדת את מארגניו להתחיל לתכנן את היריד הבא.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: