יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

לא במגרש שלנו

המועצה המקומית ראש פינה החליטה למנוע כניסה למגרש השחב"ק במושבה למי שאינו מתגורר בראש פינה, זאת בעקבות מקרים בהם תושבים מחצור הוציאו בכוח מהמגרש ילדים מראש פינה.

פורסם בתאריך:


בין ראש פינה לחצור הגלילית יש מערכת יחסים טעונה על רקע האופי השונה בין הישובים, שהאחד נמצא במדרג סוציואקונומי גבוה, והשני במדרג נמוך יותר באופן משמעותי.

בדרך כלל העניינים מתנהלים על מי מנוחות, אבל מדי פעם יש חיכוכים, ובתקופה האחרונה אירעו מקרים שהעלו מחדש את המתח. האירועים שהתרחשו נוגעים לזכות השימוש במגרש השחב"ק (שחק בקהילה) בראש פינה.

העניינים התחממו עד כדי כך, שראש המועצה המקומית ראש פינה, מוטי חתיאל, פרסם מודעה ובה נכתב: "התנהגות בריונית של תושבים מיישובים שכנים שהוציאו בכוח את ילדי ראש פנה מהמגרש, וביזו את המקום, הייתה הזרז להחלטת מליאת המועצה כי מעתה השימוש במגרש הכדורגל יהיה לתושבי המושבה. נציין כי בהחלטה אין התייחסות ליישוב זה או אחר.

מליאת המועצה המקומית ראש פינה

"ראש פנה ידועה בנדיבותה כלפי שכניה, אולם כאן נחצה קו אדום, ולא נקבל התנהגות כזו כלפי תושבי המושבה. יש לגלות אפס סובלנות כלפיי אלימות. אנחנו מצפים מכל אנשי הציבור באזור להצטרף אליי ולגנות את האלימות של הבריונים.

"מי שיכבד אותנו – נכבד אותו. אישרתי לבקשת ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שימוש במגרש הכדורגל שלנו לטובת חוגי הכדור-רגל בזמן שיפוץ המגרש בצפת. אני חוזר ומדגיש - לא נאפשר לאלימות לקבוע את הכללים פה".

חתיאל, כנראה באופן מכוון, לא ציין שהעימות היה עם תושבים מחצור. הוא לא רוצה להחריף את היחסים עם הישוב השכן, אבל בחצור הבינו היטב למי התכוון חתיאל.

ראש המועצה המקומית ראש פינה, מוטי חתיאל

ראש המועצה של חצור, שמעון סוויסה הגיב ואמר: "שיגרתי מכתב לראש מועצת ראש פינה, ובו בקשה לבטל החלטה מצערת זו, החלטה בלתי חוקית, המפלה בין ישובים. באשר לעניין האלימות, לחצור יש בני נוער מהטובים שיש. אין כל אלימות, אלא ניסיון להכפיש ללא סיבה".

חבר המועצה המקומית בחצור, גילי ברמי, רואה את הדברים באור אחר, ואומר: "מגיעים כל מיני חבר'ה מכל הסביבה, לא רק מחצור, ומשתלטים על המגרש. משחקים פעמיים עד שלוש בשבוע בין השעות שש עד תשע בערב.

"אמרתי להם, איך אתם רוצים שלא יגידו לכם כלום, אם אתם משחקים בתדירות כזאת. אחרי הכל זה מגרש של ראש פינה. אם יש לכם טענות, תפנו אותם לראש המועצה של חצור שיבנה לכם מגרש כזה".

שמעון סוויסה התייחס להיעדר מגרש שחב"ק בחצור ואמר: "בחודשים הקרובים ייבנה מגרש מיני פיץ' עם דשא סינטטי, ותאורה, שיתווסף לכלל מגרשי הספורט הקיימים ביישוב ועומדים לא רק לרשות תושבי חצור, אלא לאיזור כולו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: