יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

מבצע משטרתי בליל שישי בראש פינה

ביום שישי האחרון ביצעה המשטרה פעילות נרחבת למניעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול. המוקד בגליל העליון היה ראש פינה, שהפכה למרכז קניות ראשי וגם מרכז לבילויים בערבי שישי.

פורסם בתאריך:


אחת לכמה זמן מקיימת המשטרה פעילות מיוחדת בערבי שישי במוקדי הבילוי, כדי לצמצם ככל האפשר את הסכנה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. כך היה גם בשבת האחרונה. אחד המוקדים בהם נפרסו כוחות המשטרה היה ראש פינה.

זה לא במקרה, וזה משום שראש פינה הפכה למוקד בילוי מרכזי בימי שישי. זה בא יחד עם הפריחה של חיי המסחר במושבה הוותיקה. בראש פינה הוקמו בשנים האחרונות מרכזי קניות שמשרתים את כל האזור. ברשימה הזו יש את סנטר הגליל, קניון החאן, קניון נוף המושבה, קניון לב המושבה, וקניון חדש בבניה, שנקרא שופינה.

הדימוי היוקרתי של ראש פינה הפך אותה למרכז קניות ובילוי, זאת על חשבון ישובים שכנים כמו חצור הגלילית וצפת. בניגוד לחצור וצפת, שבהם יש אוכלוסיה דתית וחרדית, ולכן בשבת סגור, בראש פינה יש הרבה בתי קפה, מסעדות ופאבים, שפתוחים בימי שישי בערב.

לא כל התושבים בראש פינה מרוצים מזה שהמושבה השקטה הפכה למקום בילוי מרכזי של כל האזור, ורבים מהם היו מעדיפים שימי שישי בערב יהיו יותר שקטים, בלי צפירות של מכוניות וצעירים שיכורים. לא תמיד זה גם נגמר טוב, כפי שקרה לפני שמונה שנים, בפאב ג'וליאן, כשאחד המבלים ירה בבעל הפאב, שרק בנס הצליח להימלט.

במשטרה כמובן מכירים את מרכזיותה של ראש פינה כמקום בילוי, ולכן ממקדים שם פעילות הסברה ואכיפה. האכיפה היא הצד המוכר לציבור הרחב. עוצרים מכוניות, בודקים פרטים, רישיונות, ואם יש חשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, אז הנהג מתכבד לנשוף לתוך הנשיפון, המכשיר שקובע את רמת האלכוהול בגופו.

אבל השוטרים פעלו בדרך נוספת. הם התמקמו בקרבת הפאבים, וביקשו מהצעירים שיצאו מהבילוי להשתמש בנשיפון עוד לפני שהם נכנסו למכונית. "המטרה שלנו היא למנוע נהיגה תחת השפעת אלכוהול", אומר דובר המרחב, אלי אילו. "אם אנחנו יכולים לעשות זאת מבלי שנצטרך לרשום דוח, זה עדיף. רוב המבלים משתפים פעולה ברצון, הם מעדיפים לדעת מה מצבם, ולהימנע מאי נעימות או להיות מעורבים חלילה בתאונה".

פרט לראש פינה המשטרה פעלה גם בטבריה, ונבדקו 735 נהגים. מתוכם 4 נהגים נמצאו נוהגים במצב שכרות ורישיונם נפסל, שני כלי רכב הושבתו, ונרשמו 42 דוחות תנועה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: