יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

מחלף ראש פינה

המועצה המקומית ראש פינה מקדמת תוכנית לפתרון בעיית פקקי התנועה באזור המרכז המסחרי, שהפכה להיות מטרידה מאוד בעקבות הגידול החד בכמות העסקים הפועלים באזור זה. התוכנית כוללת הוספת כניסות ויציאות, וגם מחלף בצומת הראשית על כביש 90

פורסם בתאריך:


 ראש פינה הפכה בשנים האחרונות למרכז הקניות והבילוי של הגליל המזרחי. המרכז המסחרי כולל כיום את קניון סנטר הגליל, קניון החאן, קניון לב המושבה, קניון שערי המושבה, בית אבנית וקניון שופינה שבנייתו תסתיים בקרוב.

כל זה הביא לבעייה הולכת ומחמירה של גודש תחבורתי. כיום יש לראש פינה רק כביש גישה אחד שדרכו אפשר להיכנס וגם לצאת. זהו כביש קצר שמחבר בין כביש 90 לכיכר המרכזית של המושבה. יש עוד כניסה מצפון דרך הכביש הישן, ויציאה לכיוון דרום גם היא דרך הכביש הישן.

מכיוון שיציאה לכיוון צפון אפשרית רק דרך הצומת המרכזית, וכך גם הכניסה מכיוון דרום, כמעט כל הנהגים נאלצים לעבור דרך הצומת הזו, וזמן ההמתנה בפקקים יכול להיות ממושך מאוד.

במועצה המקומית מודעים לבעיה ומנסים למצוא פיתרונות. יש כמה תוכניות על הפרק ובהודעת המועצה יש פירוט של השינויים המוצעים

א. בניית יציאה להשתלבות ימינה לכביש 90 מאיזור שטח מחנה הבינוי ההסטורי: כלומר יציאה מצפון לצומת המרכזית, וזה אמור לתת פיתרון גם לשכונה הצפונית המתוכננת להיבנות בעתיד.

ב. בניית מחלף במקום הצומת המרכזית. בימים אלו נתיבי ישראל מבצעים תכנונים מוקדמים למחלפים ושילוב טרמינל רכבת בצומת ראש פנה וצומת חצור הגלילית, למתן מענה תחבורתי בציר התנועה לכל הסביבה.

ג. כניסה לשכונה הדרומית מאזור מחלף פילון בשילוב קיר אקוסטי. כניסה זו תוריד באופן משמעותי את הלחץ הנוצר כיום על הכניסה הראשית למושבה, ובנוסף תקצר את מרחק הנסיעה של מי שבא מדרום ומעוניין להיכנס לשכונה הדרומית, ב-4 ק"מ

בהודעת המועצה המקומית נאמר גם: "ראש פנה רואה בפיתוח אזורי מסחר ותעסוקה יעד, מעבר להכנסה הכספית, אשר יאפשר לילדינו לגור ולהתפרנס במקום, ועל כן חשוב לנו לפתח אזורים כאלו מחד, אבל מבלי לפגוע באיכות החיים של התושבים".

ויש עוד מרכיב חשוב בהודעת המועצה המקומית. עד היום ניתנו אישורים לבניית מרכזים מסחריים, מבלי שנלקחה בחשבון בעיית פקקי התנועה. המצב הזה הסתיים, לא ייבנו עוד קניונים או כל פרויקט אחר שעלול להגביר את הגודש התחבורתי. בהודעת המועצה נאמר: "המועצה אינה מאפשרת כיום קידום מיזמים נוספים ללא מתן מענה תחבורתי ומענה לחניות כנדרש".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: