יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

מראש פינה לרמון, ומרמון לאירופה

המועצה המקומית ראש פינה מנסה לקדם הסדר תחבורתי שיאפשר לתושבי הצפון לטוס לשדה התעופה רמון ליד אילת, ומשם להמשיך בטיסת לואו קוסט לאירופה

פורסם בתאריך:


תושבי הגליל העליון והגולן, שמעוניינים לטוס לחו"ל, מבזבזים לעיתים חצי יום ויותר מהרגע שהם יוצאים מפתח ביתם, ועד שהם עולים על המטוס בנתב"ג. זה טרטור לא קטן, ולכן במועצה המקומית ראש פינה מעוניינים להפוך את הטיסה לחו"ל ליותר נוחה וזולה עבור התושבים באזור.

הרעיון הוא שתושבי האזור שמעוניינים לטוס ליעדים שונים בחו"ל, ובעיקר לאירופה, יוכלו להמריא משדה התעופה בראש פינה ולטוס לשדה התעופה רמון הסמוך לאילת. שם הם רק יחליפו מטוס וימשיכו בטיסת לואו קוסט לאירופה.

באופן הזה את כל התהליך של עליה למטוס הם יוכלו לעשות קרוב לבית, בשדה תעופה שקט ואינטימי, בלי הצורך לעבור את כל הפקקים בדרך לנתב"ג, בלי הצורך להעביר מזוודות לשאטל עד לטרמינל, ובלי הדוחק בטרמינל עצמו

מבחינת הזמן שיעבור מהרגע שהם יוצאים מהבית, ועד שהם מגיעים ליעד בחו"ל, לא יהיה הבדל גדול לעומת נתב"ג, אבל זה יכול להיות הרבה יותר קל ונוח.

זה גם יכול להיות יותר זול, משום שבשדה התעופה רמון קל יותר להשיג טיסות לואו קוסט, ובנוסף לכך לא צריך לשלם עשרות שקלים ליום עבור חניה של הרכב איתו מגיעים לשדה התעופה, כפי שנהוג בנתב"ג.

הסידור הזה יכול גם לסייע לתיירות בגליל העליון. תיירים מאירופה יוכלו להגיע בטיסת לואו קוסט לשדה התעופה רמון, ולהמשיך משם ישירות לגליל העליון.

היתרונות לשילוב טיסה פנימית לרמון וטיסת לואו קוסט לאירופה ברורים, ולכן הנושא הזה מקודם בימים אלה על ידיי מנהלי שדה תעופה ראש פנה (מחניים) וראש המועצה מוטי חטיאל.

מוטי חטיאל (מימין) בפגישה עם מנהלי שדה תעופה ראש פינה

בפגישה של חטיאל עם מנהלי שדה התעופה נדוננו פרטי התוכנית, וסוכם שבחודש הבא תתקיים פגישה בנושא עם שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, ועם מנהלי חברות התעופה, כשהמטרה היא חיזוק התיירות בגליל ובגולן, ולקצר את ההגעה מהגליל לאילת וליעדים באירופה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
למה לרמון ולא לחיפה ?
קרנף | 16:49   20.01.20