יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

קיים את הבטחתו

לפני שנה וחצי בטקס בר מצווה של יתומי חללי צה"ל, הבטיח נשיא המדינה לחזי שגב לבוא ולבקר במצפה נמרוד בראש פינה. השבוע הוא קיים את ההבטחה ובא למצפה שמנציח את זכרו של נמרוד שגב ז"ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה

פורסם בתאריך:


נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיע אתמול לביקור במצפה נמרוד בראש פינה. מצפה נמרוד נבנה ביוזמתו של חזי שגב, תושב ראש פינה, ששכל את בנו נמרוד במלחמת לבנון השנייה. מצפה נמרוד הפך לנקודה חשובה במסלול התיירותי בראש פינה, ובשנה שעברה ביקרו בו 75 אלף איש.

במצפה נמרוד ביקרו כבר גם לא מעט אנשי ציבור רמי מעלה, אך הביקור של נשיא המדינה היה מיוחד בגלל הנסיבות הלא שגרתיות שהביאו לכך שנשיא המדינה מצא לנכון להגיע למקום.

"זה התחיל לפני שנה וחצי", מספר חזי שגב. "הנכד שלי, עומר, בנו של נמרוד. חגג בר מצווה. הוא היה בן 3 שנמרוד נהרג, והוא השתתף בטקס בר מצווה ליתומים של חללי צה"ל, שנערך במעמד נשיא המדינה.

"אם תום הטקס, הצלחתי להשתחל לקרבתו של הנשיא, אחזתי בידו והוא נעצר. אמרתי לו שאני סבא של עומר, ושאני מבקש ממנו לבוא לבקר במצפה נמרוד. ריבלין הסביר לי שיש לו לוח זמנים מאוד צפוף, והוא לא יכול להתחייב, אך הבטיח שיעשה מאמץ לבוא.

"ביום הזיכרון לחללי צה"ל, קיבלתי הודעה שהנשיא בנאומו מתכוון להזכיר את נמרוד, והוא אכן עשה זאת. יכול להיות שהוא התוודע לסיפור של נמרוד במהלך בר המצווה ליתומי צה"ל, וראה לנכון לכלול את סיפור נפילתו של נמרוד במלחמת לבנון השנייה, במהלך נאומו.

"ביום ראשון האחרון קיבלתי טלפון מלשכת נשיא המדינה, הם אמרו לי שנשיא המדינה ישתתף בהזנקת מרוץ ה-70 מאתר ההנצחה בתל חי, והוא מעוניין לכלול בנסיעה הזו גם ביקור במצפה נמרוד.

"מאוד התרגשתי, ומיד התקשרתי ללשכת ראש המועצה, והודעתי להם שהנשיא יבוא לבקר, ושאשמח עם ראש המועצה, אביהוד רסקי, יגיע לפגוש את הנשיא. למחרת הגיע הנשיא, וזו היתה באמת חוויה מיוחדת במינה. הוא גילה התעניינות רבה, וראיתי שהוא הכין את עצמו, כי הוא כבר ידע לא מעט פרטים על נמרוד.

"אחר כך הוא ביקש להתייחד לדקה מול אבן הזיכרון לזכרו של נמרוד, וזה היה מאוד מרגש. הביקור הזה כולו היה חוויה מאוד עוצמתית. אני שמח שהיתה לי הזכות לארח את האזרח מספר אחד של מדינת ישראל"

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: