יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

ראש פינה בצפונט

ראש פינה

מחר ישיבה מכרעת על עתידו של בית המוסיקה בראש פינה

מליאת המועצה המקומית ראש פינה תקיים מחר דיון על עתידו של בית המוסיקה המקומי, בעקבות כוונת מתנ"ס ראש פינה לקצץ בתקציבו, ולהפסיק את עבודתו של המנהל המוסיקלי, שמעון בלאו

פורסם בתאריך:


בית המוסיקה בראש פינה הוא אחד המוסדות התרבותיים החשובים בגליל העליון. ילדים ובני נוער רבים פוקדים את שעריו וזוכים לחינוך מוסיקלי, ולשיעורי נגינה על כלים שונים ומגוונים. בנוסף לכך מפעיל בית המוסיקה כמה תזמורות והרכבים מוסיקליים הכוללים בסה"כ 80 נגנים. התזמורות של בית המוסיקה תורמות רבות לחיי התרבות בישוב, ומשתתפות באירועים שונים לאורך השנה.

כעת כל הפעילות הברוכה הזו נמצאת בסכנה. במתנ"ס המקומי, שתחת כנפיו נמצא בית המוסיקה, החליטו לקצץ בתקציב המוסד הזה, ואחת ההחלטות שהתקבלו במתנ"ס היא להפסיק החל מחודש יוני את העסקתו של מנהל בית המוסיקה, שמעון בלאו. הסיבה לכך היא שבלאו עבר לגור במרכז הארץ, והמשך העסקתו מצריך גם תשלום נסיעות מוגדל.

ההורים שילדיהם משתתפים בתזמורות של בית המוסיקה מתנגדים נחרצות להפסקת עבודתו של בלאו, משום שלדבריהם הוא מנהל מאוד מוצלח וכריזמטי, והוא הגורם המרכזי להצלחתו של בית המוסיקה, ולאיכות החינוך המוסיקלי שהמוסד הזה מעניק לילדים ובני הנוער. ההורים סבורים שצריך גם להגדיל את השכר של המורים המועסקים בבית המוסיקה, משום שלטענתם מדובר במורים מעולים, שלא זוכים לתגמול הולם בעבור העבודה שהם עושים.

חברי מליאת המועצה בראש פינה יצטרכו להחליט האם הם רוצים להמשיך להפעיל את בית המוסיקה במתכונת שהוא פעל עד היום, או שהם יקבלו את עמדת המתנ"ס בנוגע לקיצוץ. צפוי דיון חם, וסביר להניח שהורים רבים יבואו לצפות בו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: