יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

יסוד המעלה בצפונט

יסוד המעלה

יסוד המכללה

ביסוד המעלה נפתחה כיתת לימוד לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה, במסגרת בית הספר לשלטון מקומי. עובדי רשויות מקומיות יקבלו מלגת לימודים בסך 5,000 שקלים בשנה

פורסם בתאריך:


עם פתיחת סמסטר הלימודים האקדמי בתחילת נובמבר 2019, הגיעה האוניברסיטה הפתוחה ליסוד המעלה. לראשונה, לימודים לתואר ראשון אוניברסיטאי במדעי החברה והרוח עם דיפלומה בשלטון מקומי לכל תושבי הגליל. הכיתה מונה כ- 40 סטודנטים וסטודנטיות מיסוד המעלה, קריית שמונה, צפת, קצרין ומכלל יישובי המועצות בגליל העליון .

הלימודים בכיתה מובנית ביסוד המעלה התאפשרו בזכות פועלו של בית הספר לשלטון מקומי המשותף לאוניברסיטה ולמרכז השלטון המקומי, ומטרתו אקדמיזציה של עובדי רשויות, אך לא רק. 

חזון האקדמיזציה והנגשת התואר לכל רשות התאפשרה תודות ליוזמתו של אילן אור, ראש מועצת יסוד המעלה, המשמש גם כיו"ר ועדת לימודים מוניציפליים של מרכז השלטון המקומי.

אור פעל מול האוניברסיטה ומפעל הפייס המעניק מלגות משמעותיות לסטודנטים וקידם את הנושא בכדי לאפשר לעובדי ותושבי הרשויות באשכול גליל מזרחי להנות מאקדמיה איכותית בתוך הבית.  

בשנת 2012 הציב לעצמו מרכז השלטון המקומי יעד חדש: שיפור תפקוד העובדים והעובדות ברשויות המקומיות באמצעות הקניית השכלה אקדמית. בית הספר לשלטון מקומי הוקם בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה, ומשנת 2013 התואר נלמד בפריסה ארצית, ממעלות-תרשיחא בצפון ועד אילת בדרום.

כיום לומדים בו יותר מ-1,500 סטודנטיות וסטודנטים בכיתות לימוד בכל רחבי הארץ העובדים בלמעלה מ-70 רשויות מקומיות. הלימודים מתקיימים ברשויות עצמן ובמרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה.

האוניברסיטה הפתוחה, בגישתה הייחודית, פותחת את הדלת ללימודי התואר הראשון בפני כל דורשת או דורש ללא תנאי קבלה והלימודים הם בהתאם לסטנדרטים אקדמיים גבוהים המקובלים באוניברסיטה הפתוחה.

התוכנית הזאת מיועדת לעובדי רשויות מקומיות, והם זכאים גם למילגה בגובה 5,000 שקלים בשנה, תמורת שעות התנדבות בקהילה. לתוכנית יכולים להירשם גם כאלה שאינם עובדי רשויות מקומיות, במידה וישנם מקומות פנויים.

מכיוון שהתוכנית מיועדת לאנשים שעובדים למחייתם, הלימודים מתקיימים ביום לימוד מרוכז אחד או שניים בשבוע.  בשל הביקוש הרב, בית הספר נערך לפתוח כיתת לימוד נוספת במרץ הקרוב.

נושאי הלימוד כוללים מדיניות מרחבית, כתיבת נייר מדיניות, השפעות של הגלובליזציה על השלטון המקומי, כלכלה, פוליטיקה ומנהל בשלטון המקומי ולצידם קורסים כלליים במדיניות ציבורית, במנהל ציבורי וקורסים במדע המדינה".

אילן אור- ראש המועצה המקומית יסוד המעלה ויו"ר ועדת לימודים מוניציפליים של מרכז השלטון המקומי : אני מבקש להודות ליו"ר השילטון המקומי וראש המועצה של מודיעין מכבים רעות מר חיים ביבס ואילנית דהאן גדש מנהלת המינהל ללימודים מוניציפאלים וכמובן להנהלת האוניברסיטה הפתוחה, על הנכונות וההסיוע במימוש המיזם החשוב שמאפשר לעובדי הרשויות המקומיות וכלל התושבים לרכוש השכלה אקדמית .

"מהלך שיביא לשידרוג ההון האנושי ,לקידומם האישי של העובדים  ולאיכות גבוהה של רמת השרותים הניתנים ברשויות המקומיות. בקרוב נפתח ביסוד המעלה בית ספר ללימוד השפות – אנגלית צרפתית ערבית ואיטלקית וכן מערך לימודים נוסף להעשרה במסגרת היחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה".

צילום דוברות והסברה- יורם אבן צור

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: