יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

יסוד המעלה בצפונט

יסוד המעלה

נוטעים אקליפטוסים בשביל הדבש

ביסוד המעלה יינטעו 300 עצי אקליפטוס על פני שטח של כ- 7 דונם, כחלק מהמאמץ לחזק את ענף גידול הדבורים על ידי נטיעת עצים צופניים

פורסם בתאריך:


לרגל חג האילנות, ט"ו בשבט, מקיימות קק"ל ומועצת הדבש פרויקט משותף לנטיעת עצים ושיחים צופניים (עצים בעלי צוף) ברחבי הארץ במטרה להציל את ענף הדבורים הנמצא בסכנת הכחדה, כאשר הסיבה הראשונה והעיקרית לתופעה היא התרחבות שטחי הערים, הבטון והנדל"ן וצמצום שטחי החקלאות ואזורי הבר

לקראת ט"ו בשבט קוראות מועצת הדבש וקק"ל לכל עם ישראל, לטעת עצים ושיחים צופניים- להצלת דבורת הדבש הנמצאת בסכנת הכחדה. מדובר בפרויקט לנטיעת אלפי עצים ושיחים צופניים על ידי מועצת הדבש וקק"ל ברחבי הארץ, במטרה לספק מקור צוף לדבורים ההולכות ונעלמות. תופעת היעלמות הדבורים יוצרת חשש לעתיד ייצור מזון מן הצומח, מאחר ודבורת הדבש הינה המאביקה העיקרית בטבע.

הדבוראי עמית יוסף מיסוד המעלה נוטע עץ אקליפטוס

משום כך החליטו קק"ל ומועצת הדבש לצאת בפרויקט רחב היקף במטרה לתת מענה להתמעטות צמחי הצוף, המהווים מזון עיקרי לדבורת הדבש. במסגרת הפרויקט מגדלת קק"ל מדי שנה, עבור הדבוראים, כמאה אלף שתילים של עצים ושיחים צופניים, לנטיעה ביישובים ושטחי חקלאות.

בנוסף מארגנות מועצת הדבש וקק"ל נטיעות גדולות במטרה להרחיב את הנטיעות של העצים הצופניים בפרויקטים לאומיים כתרומה לענף הדבורים.

בכל הנטיעות משתפת מועצת הדבש את חברי היישובים, במטרה ליצור חיבור בין הקהילה לטבע ולהגברת המודעות לחשיבות דבורת הדבש עבור החקלאות. לקראת ט"ו בשבט יתקיימו מספר פרויקטים ברחבי הארץ ביניהם: ביסוד המעלה יינטעו 300 עצי אקליפטוס על פני שטח של כ- 7 דונם.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: