יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

יסוד המעלה בצפונט

יסוד המעלה

יסוד המעלה תוכל לגדול עד פי שלושה

תוכנית המתאר החדשה של יסוד המעלה, שאושרה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, מאפשרת למושבה הוותיקה לגדול פי שלושה עד להיקף אוכלוסיה של 6,500 תושבים. אם כי בשלב ראשון מדובר על תוספת של 600 יחידות דיור

פורסם בתאריך:


הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את תוכנית המתאר של יסוד המעלה, ועל פי מה שאושר צפוי שינוי גדול. המושבה הולכת לגדול באופן משמעותי. בהודעה שפרסם מנהל התכנון במשרד הפנים, נאמר: "התוכנית כוללת תוספת של כ-1500 יחידות דיור, תוך מתן מענה להיקף אוכלוסייה של כ-6,500 תושבים, לעומת 1,700 תושבים המתגוררים שם כיום".

פרט לשטחים שיוקצו לבתי מגורים, יש כוונה להוסיף עוד 60 דונם לשטחי תעסוקה, תיירות והקמת בית ספר על יסודי יישובי או אזורי. על פי התוכנית עיקר הבניה תתבצע באזור שמפריד כיום בין שני חלקי הישוב, כך שייווצר רצף בנוי בין החלק התחתון של המושבה לשכונה העליונה.

יחידות הדיור החדשות שיוקמו במושבה, ייבנו בצורה צפופה יותר מהחלקים הוותיקים של הישוב, בהודעה של מינהל התכנון נאמר כי הוועדה המחוזית החליטה להגדיל את צפיפות הדיור במושבה, וכי ההחלטה נתקבלה במסגרת המדיניות של ציפוף יישובים, גם במרחב הכפרי. "הצורך בציפוף", נכתב, "נובע הן ממדיניות התכנון הארצית כפי שהיא באה לידי ביטוי בתמ"א 35, המבקשת לשמור על השטחים הפתוחים, והן מיעדי הממשלה בתכניתה האסטרטגית לשנת 2040 לאור מגמות גידול האוכלוסיה".

השאלה שבוודאי תעסיק תושבים וותיקים במושבה, לנוכח הפרסום הזה, היא האם יסוד המעלה תוכל להמשיך לשמור על אופייה הכפרי. ראש המועצה המקומית, אילן אור, מבטיח שהאופי הכפרי יישמר, ובהודעה מטעמו נאמר: "התוכנית תביא לחיזוקה של המושבה במגוון תחומים, והיא שומרת על צביונה הכפרי והחקלאי של המושבה. התוכנית נותנת פתרונות לקליטות בנות ובני המושבה, ולקליטת אוכלוסייה חדשה. כמו כן התוכנית תרחיב את אזור התעסוקה הקיים בצורה משמעותית, ותאפשר פתרונות תעסוקה משמעותיים בתחום החקלאות, התיירות, החקלאות התיירותית, האגרוטק והביוטק".

יו"ר הוועדה המחוזית צפון, אורי אילן, אמר לאחר אישור התוכנית: "החלטת הוועדה מסמנת שינוי מגמה משמעותי והיסטורי למושבה הוותיקה, שסבלה מקיפאון תכנוני במשך תקופה ממושכת. זהו הישג בלתי רגיל לראש המועצה, להנהגת המושבה, לבעלי הקרקעות ולצוות המתכננים, שמצאו בסופו של תהליך ארוך ומורכב, את האיזונים הנכונים, העומדים בקנה אחד עם הדרישות התכנוניות העדכניות ביותר, ועם השאיפות של הרוב המוחלט של התושבים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: