יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

יסוד המעלה בצפונט

יסוד המעלה

מצפור על שם אמנון ליפקין שחק נחנך ליד מושב מרגליות

בטקס בו השתתף גם הרמטכ"ל הנוכחי, רב אלוף גדי אייזנקוט, נחנך המצפור, הצופה אל דרום לבנון, עמק החולה, הגולן והחרמון

פורסם בתאריך:


מצפור על שם הרמטכ"ל לשעבר רב אלוף אמנול ליפקין שחק ז"ל נחנך במושב מרגליות, במעמד הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, ראש המועצה המקומית מבואות חרמון, בני בן מובחר, יו"ר הקרן הקיימת לישראל, דני עטר, בני משפחת ליפקין שחק, חברים ומוקירי זכרו.

המועצה האזורית מבואות חרמון בשיתוף עם קק"ל, משרד התיירות, החברה הממשלתית לתיירות ורשות ניקוז כינרת, השלימו בימים אלו את העבודות במצפור מרגליות, אשר נושא את שמו של רב אלוף אמנון ליפקין שחק ז"ל, שהיה הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל, שר התיירות ושר התחבורה.

במעמד הטקס אמר ראש המועצה, בני בן מובחר: "אמנון ליפקין שחק היה לוחם, מפקד ומנהיג אשר חייו שזורים בהיסטוריה ובמורשתה של מדינת ישראל. אמנון אהב מאוד את הצפון, וסייע למועצה ולצפון כולו, בכל אחד מתפקידיו הבכירים, ולכן ראינו לנכון במועצה להוקיר את זכרו בהנצחת המצפור על שמו".

גם הרמטכ"ל הנוכחי, רב אלוף גדי אייזנקוט, העלה על נס את זכרו של ליפקין שחק, ואמר כי ליפקין שחק היה מפקד נערץ, ואיש ישר דרך בעל מנהיגות שקטה ונעימה שאפיינה אותו גם בהיותו במדים, וגם לאחר שפשט את מדיו.

מיקום המצפור נבחר ברכס רמים שבהרי נפתלי, בכניסה למושב מרגליות, בגובה 660מ' מעל פני הים. המיקום צופה על דרום לבנון, צפון עמק החולה, הרי הגולן והחרמון. בנקודת תצפית עוצרת נשימה, שבימים של ראות טובה ניתן לראות גם את ישובי דרום עמק החולה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: